• شنبه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-9990-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

آغاز عملیات پروژه آبرسانی به 1200 هکتار از اراضی لیشتر گچساران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پروژه آبیاری تحت فشار 1200 هکتار اراضی دشت لیشتر گچساران با 220 میلیارد ریال اجرا شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد الیاس تاج الدینی در آئین کلنگ زنی پروژه آبیاری به دشت لیشتر از توابع گچساران افزود: با توجه به کم بارشی و خشکسالی در کشور باید استفاده آب را به بهترین نحو ممکن مدیریت کرد.

وی بیان کرد: در حال حاضر توسعه باغات در اراضی شیبدار و توسعه گلخانه در کشور مطرح شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در روش گلخانه یک دهم آب مصرف می شود ولی تولیدات محصول چندین برابر افزایش پیدا می کند.

تاج الدینی عنوان کرد: توسعه روش های نوین آبیاری یکی دیگر از مقوله های مهم و مطرح در کشور است.

وی ادامه داد: بالغ بر 86 درصد از اراضی کشاورزی گچساران با تلاش و پیگری نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی و مسئولان به روش های نوین آبیاری تبدیل شدند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تولیدات کشاورزی در دنیا بر اساس مصرف آب برنامه ریزی می شود.

تاج الدینی بیان کرد: کلنگ زنی پروژه آبیاری تحت فشار 1200 هکتار از اراضی کشاورزی دشت لیشتر با اعتباری بالغ بر 220 میلیارد ریال از محل استانی و ملی  اجرا شده است.

وی افزود: از این میزان اعتبار 160 میلیارد ریال از محل ملی و مابقی آن نیز استانی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در این پروژه بزرگ و تاثیر گذار 18 مزرعه با مساحت 1200 هکتار در دو روستای اسلام آباد لیشتر و آب انجیر تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

تاج الدینی اضافه کرد: تعداد 140 خانوار در این دو روستا بهره بردار این پروژه بزرگ هستند.

وی ادامه داد: از مشخصات این پروژه می توان به اجرای شبکه 3 و 4 شامل خطوط انتقال و اجرای آبیاری تحت فشار در سطح 1200 هکتار و خرید و اجرای 1300 کیلومتر لوله های پلی اتیلن در سایزهای مختلف با نصب و اتصالات مربوطه اشاره کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: 15درصد از مبلغ کل اجرای شبکه آبیاری تحت فشار این طرح از محل سهم مشارکت بهره برداران تأمین می شود.

تاج الدینی بیان کرد: این پروژه با اهداف تبدیل اراضی دیم به آبی، افزایش راندمان آبیاری و بهینه سازی مصرف آب در اراضی کشاورزی، افزایش تولید بهبود اقتصاد منطقه و محرومیت زدایی اجرا می شود.

به گزارش ایسنا، عملیات کلنگ زنی پروژه آبیاری تحت فشار 1200 هکتار از اراضی کشاورزی دشت لیشتر با حضور نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شور ای اسلامی، معاون عمرانی استاندار و برخی از مدیران کل و مسئولان شهرستان گچساران اجرا شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: