• دوشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-5214-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری به کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت


مدیرکل دفتر امور روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: حدود 300 میلیارد تومان از محل منابع صندوق توسعه ملی و انعقاد تفاهم نامه با بانک های سینا و پارسیان برای ایجاد اشتغال روستایی و عشایری استان اختصاص یافت.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد سید خدادوست موسوی با اشاره به اینکه سومین جشنواره توانمندی های روستائیان و عشایر از 12 تا 18 اسفندماه 96 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد، افزود: این نمایشگاه با حضور همه استان های کشور برپا شد و استان کهگیلویه و بویراحمد با کسب رتبه عالی جز استان های برتر کشور شد.

وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را ارائه توانمندی ها و ظرفیت های روستائی و عشایری عنوان و اظهارکرد: 20 غرفه از تولیدات و صنایع دستی استان نیز در این نمایشگاه در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

مدیرکل روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه جامعه عشایری و روستائی ما بیش از 50 درصد جمعیت استان را تشکیل می دهد، خاطرنشان کرد: کهگیلویه و بویراحمد دارای ظرفیت های متعددی در زمینه تولیدات روستائی و عشایری است.

موسوی با تاکید بر اینکه جامعه عشایری نماد پیشرفت و اشتغال زایی در جامعه هستند، تصریح کرد: حمایت از اشتغال پایدار روستایی و عشایر از سیاست های اصلی دولت تدبیر و امید است.

وی ادامه داد: در دولت تدبیر و امید و در سال 96 از محل صندوق توسعه ملی و انعقاد تفاهم نامه با بانک های سینا و پارسیان مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان  تسهیلات کم بهره با بازپرداخت بلند مدت برای اشتغال جامعه روستائی و عشایری تخصیص یافت.

موسوی تاکید کرد: باتوجه به ظرفیت هایی که استان در زمینه های مختلف کشاورزی، گردشگری، دامپروری، شیلات، معادن و ... دارد امید است زمینه جذب این تسهیلات و اشتغال جامعه روستایی استان فراهم شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه دستاوردهای روستایی و عشایری در سطح استان از جمله برنامه های کاری این حوزه در آینده است، اضافه کرد: اردیبهشت ماه امسال با حضور معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری چنین نمایشگاهی در محل روستای نره گاه شهرستان بویراحمد برگزار شد و  این نمایشگاه مورد استقبال گسترده مردم قرار گرفت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: