• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2884-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

تخصیص ۴۲ درصد اعتبارات استانی، کهگیلویه و بویراحمد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد از تخصیص ۴۲ درصد اعتبارات استانی خبر داد و گفت: ۲۷۷ میلیارد تومان از ۶۶۰ میلیارد تومان اعتبارات استانی تخصیص یافت .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد حسن نوروزی در نشست شورای برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد افزود: در 3 ماهه نخست امسال 80.4 درصد اعتبارات استانی، ارتقای شاخص‌ها و تبصره 180، 53.5 درصد اعتبارات 0.27 صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده، 64.9 درصد نفت و گاز و 9.6 درصد متفرقه تخصیص یافته است .

وی با بیان اینکه امسال در بسیاری از شاخص‌ها کاهش اعتبار داریم، اظهارکرد: از محل اعتبارات استانی، ارتقای شاخص‌ها و تبصره 180 امسال 108 میلیارد و 800 میلیون میلیون تومان، از محل اعتبارات 3 درصد نفت و گاز 226 میلیارد و 700 میلیون تومان، از محل 0.27 صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده 25 میلیارد و 600 میلیون تومان و از محل تفرقه جزء 18 نیز 299 میلیارد 300 میلیون تومان تومان به این استان اختصاص یافته است .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: سال گذشته از محل اعتبارات ملی-استانی شده 201 میلیارد تومان به استان اختصاص یافت که این میزان امسال به 205 میلیارد تومان رسید که تاکنون 119 میلیارد تومان ان معادل 54 درصد تخصیص یافته است .

نوروزی با تاکید بر اینکه تا 30تیرماه باید کمیته‌های برنامه ریزی شهرستان‌ها تشکیل و بعد از آن موافقتنامه‌ها را مبادله کنیم، تصریح کرد: همچنین امسال از محل اعتبارات ملی 193 میلیارد تومان به پروژه‌های عمرانی استان اختصاص یافت در حالی سال گذشته این مبلغ 248 میلیارد تومان بوده است .

وی ادامه داد: سرجمع اعتبارات این استان با مشارکت یک هزار و 400 میلیارد تومان و بدون مشارکت یک هزار و 200 میلیارد تومان است .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: رعایت الزامات قانونی دستورالعمل‌ها، توجه به پروژه‌های نیمه تمام که تا پایان سال 97 به پایان می‌رسد، اهمیت موضوع بحران آب و مدیریت تنش آبی، تامین اعتبار برای پروژه‌های با ماهیت استانی و ...در توزیع اعتبارات لحاظ شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: