• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-7490-5
  • خبرنگار : 65005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مدیر جهاد کشاورزی کهگیلویه خبر داد؛

تصویب 100 میلیاردریال تسهیلات اشتغالزایی برای 40 طرح صنعتی و نیمه صنعتی

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه از تصویب 100 میلیاردریال تسهیلات اشتغالزایی برای 40 طرح صنعتی و نیمه صنعتی در این حوزه خبر داد.
سید عمران تقوی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه وبویراحمد افزود: جهادکشاورزی شهرستان کهگیلویه با ارائه حدود 40 طرح صنعتی و نیمه صنعتی در قالبهای ایجادی، توسعه ای و تامین سرمایه در گردش برای طرحهای راکد بیش از 100 میلیارد ریال از اعتبارات تسهیلات اشتغالزایی را تصویب و به بانکهای عامل معرفی کرد. 
 مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه بیان کرد: در صورت جذب نهایی این تسهیلات، حدود ۱۱۰ شغل جدید در شهرستان ایجاد خواهد شد
وی تصریح کرد: به منظور اطلاع رسانی به کلیه متقاضیان واجد شرایط، ضمن برگزاری کلاسهای توجیهی برای بیش از ۵۰ نفر از کارشناسان و ناظرین پهنه های مختلف  و مسئولین و کارشناسان مراکز خدمات جهاد کشاورزی، موارد لازم را در قالب دستورالعمل توجیهی برای کلیه بخشداران و دهیاران شهرستان ارسال شد.
تقوی عنوان کرد: این تسهیلات در قالب تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری(برای روستائیان بیکار)، تسهیلات فراگیر برای کلیه متقاضیان شهری و روستایی متقاضی ایجاد طرح و همچنین تسهیلات سرمایه در گردش برای طرحهای راکد است که کارمزد آنها به ترتیب 6، 18 و 10 درصد می باشد.
وی نوع فعالیت ها را در زمینه های دامپروری(صنعتی،نیمه صنعتی طرحهای سنتی دامهای سبک و سنگین با شرایط خاص)،باغبانی در زمینه های احداث و راه اندازی گلخانه، گیاهان داروئی و نهالستان)و صنایع تبدیلی و تکمیلی با توجیه اقتصادی برای شهرستان عنوان کرد.
تقوی خاطرنشان کرد:متقاضیان باید علاوه بر دریافت پروانه فعالیت از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، فاقد بدهی بانکی بوده و قادر به تامین آورده بانکی به میزان ۲۵درصد مبلغ تسهیلات و تامین وثیقه متناسب با مبلغ تسهیلات خود باشند.
به گفته تقوی مبلغ تسهیلات بر اساس طرح توجیهی و برآورد کارشناسان مربوطه انجام می گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: