• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-6190-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

آتش سوزی 4 هکتار از جنگلها و مراتع کوه ممبل دیشموک کهگیلویه

بخشدار دیشموک از توابع شهرستان کهگیلویه گفت: از وقوع آتش سوزی در جنگلها و مراتع کوه ممبل این بخش خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "حسن امیریان" افزود: آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع کوه «ممبل» دیشموک که از ساعات اولیه بامداد سه شنبه، 12 تیرماه آغاز شده بود با کمک نیروی مقاومت بسیج دیشموک و نیروهای مردمی پس از حدود 4 ساعت با تجهیزات ابتدایی مهار شد .

وی اظهار کرد: پس از مطلع شدن از وقوع آتش سوزی توسط یکی از اهالی شهر دیشموک بلافاصله مدیریت بحران شهرستان را اطلاع دادم و از مدیران برخی دستگاه‌ها در دیشموک، حوزه مقاومت بسیج، کلانتری و نیروهای مردمی جهت مهار آتش سوزی تقاضای کمک کردیم .

بخشدار دیشموک خاطرنشان کرد: شخصاً در روستاهای اطراف کوه «ممبل» از جمله، (دشتک، باغ کلک، بردسفید و طاویس) حضور یافتم و با همکاری دهیاران و شورا مردم را مطلع کردیم تا در مهار آتش سوزی کمک کنند و برخی نیز از طریق تیراندازی هوایی باعث جمع شدن صدها نفر از روستاهای اطراف دیشموک شدند که داوطلبانه در مهار آتش سوزی همکاری کردند .

امیریان تصریح کرد: حدود 4 هکتار از جنگل‌های «ممبل» دیشموک در آتش سوخت و با وجود مهار آتش،10 نیرو در کوه مستقر هستند تا در صورت آتش سوزی مجدد بتوانند به سرعت آن را مهار کنند .

وی با اشاره به کمبود پرسنل و نیرو و تجهیزات کافی در منابع طبیعی شهر دیشموک ادامه داد: اگر نیروهای مردمی و مقاومت بسیج دیشموک نبود صدها هکتار از جنگل‌های کوه ممبل در آتش می‌سوخت .

بخشدار دیشموک اضافه کرد: این آتش سوزی در ارتفاع 2500 متری «کوه ممبل» نگین سبز دیشموک رخ داد که از همان لحظات اولیه نیروهای مردمی و مقاومت بسیج به محل صعود کردند و با ابزار ابتدایی مشغول مهار آتش شدند، شدت وزش باد از عوامل گسترش آتش بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: