• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-5790-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

فرماندار:

اعطای تسهیلات به مردم بویراحمد با مشکل مواجه است

فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: اعطای تسهیلات به مردم در این شهرستان با مشکل مواجه است .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد شاهرخ کناری در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری مرکز استان که ظهر امروز در محل فرمانداری بویراحمد برگزار شد، افزود: دولت در زمینه اشتغالزایی فراگیر روستاییان و عشایر تسهیلات خوبی را در اختیار استان قرار داده است و باید نهایت استفاده از این تسهیلات در جهت اشتغال زایی کسب و کار صورت بگیرد .

وی با بیان اینکه مبلغی بالغ بر ۶ میلیارد تومان سرجمع اعتباراتی است که تاکنون از محل تسهیلات اشتغالزایی بویراحمد جذب شده است اظهارکرد: تضامین بانکی و عدم پاسخگویی برخی دستگاه‌ها به استعلامات، بدهی معوق، چک برگشتی و عدم شفافیت طرح‌های ارائه شده از مهمترین عواملی است که اعطای تسهیلات به مردم را با مشکل مواجه کرده است .

رئیس کارگروه اشتغال شهرستان بویراحمد با قدردانی از برخی بانک ها خاطرنشان کرد: بعضی از بانک ها در اعطای تسهیلات اشتغال زایی اقدام‌های تسهیل گرانه ای داشته اند.

کناری تصریح کرد: از جمله این بانکها و صندوق ها، صندوق کارآفرینی امید که سهم آورده را از ۲۰ درصد به ۱۰ درصد پایین آورده است و یا بانک پارسیان و ملی سهم آورده را از مبلغ وام اعطایی کسر که به نوعی همکاری خوبی با مردم در این زمینه صورت گرفته است .

وی اضافه کرد: تاکنون در حوزه کشاورزی 57 میلیارد ریال با اشتغالزایی 133نفر و در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری 43میلیارد ریال با اشتغالزایی 269نفر و در حوزه صنعت 25 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: