• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1884-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

معرفی ۱۴۰ واحد صنفی متخلف در کهگیلویه و بویراحمد به تعزیرات حکومتی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی ۱۴۰ واحد صنفی متخلف طی ۱۰ روز گذشته در استان خبر داد .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد داریوش دیودیده افزود: با اجرای طرح تشدید بازرسی از واحد های صنفی و با هدف جلوگیری از از افزایش خودسرانه و غیرقانونی قیمت کالا و خدمات در استان، با بازرسی از یکهزارو ۱۲۳ واحد صنفی، تخلفات ۱۴۰ واحد صنفی در حوزه گرانفروشی، احتکار، عدم ارائه صورحساب به مشتری و ... محرز شد .

وی با بیان اینکه چهار میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال مجموع ارزش پرونده های تشکیل شده برای این ۱۴۰ واحد است، اظهارکرد: این پرونده ها با گذراندن فرایند قانونی و در راستای رسیدگی و صدور رأی به شعب تعزیرات حکومتی ارسال شدند .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این طرح با مشارکت اداره کل تعزیرات و ادارات تابعه، فرمانداری ها، اتاق اصناف و با محوریت صنعت، معدن و تجارت در راستای دفاع از حقوق مصرف کنندگان اجرایی می شود .

دیویده از اجرای مستمر بازرسی از واحدهای صنفی در دو شیفت صبح و عصر خبر داد و تصریح کرد: این طرح در این قالب تا پایان تیرماه ادامه دارد .

وی ادامه داد: سامانه ۱۲۴ رسیدگی به شکایات مردمی سازمان صنعت و معدن نیز فعال است و از عموم مردم تقاضا می شود در راستای کنترل قیمت ها و جلوگیری از فعالیت واحد های صنفی سودجو همکاری لازم با این سازمان را داشته باشند .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به افزایش قیمت برخی از کالاها، عنوان کرد: موج افزایش قیمت ها منشاء استانی ندارد و این موضوع از طرف کارخانه های تولیدی و فروشندگان خارج از استان شکل گرفته است .

وی اضافه کرد: این مسئله صورت جلسه شده و به سازمان حمایت از مصرف کنندگان در سطح کشوری اطلاع رسانی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: