• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 974-388-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

رئیس هیات کوهنوردی استان کهگیلویه و بویراحمد:

صعود گروه های کوهنوردی به قلل نول شمالی و جنوبی دنا ممنوع است

رئیس هیات کوهنوردی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:صعود کلیه گروه های کوهنوردی به قلل نول شمالی و جنوبی دنا ممنوع است .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد محمود قلی پور در دیدار اعضای این هیات با مدیر کل ورزش و جوانان استان ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های مدیر کل ورزش و جوانان استان از فعالیت یکساله این هیات افزود: توجه به اصل آموزش در این هیات یکی از اولویت های مهم و ضروریست .

وی با گلایه از فعالیت غیر قانونی گروه های و باشگاههای کوهنوردی در سطح استان خواستار برخورد قانونی از طریق مراجع ذیصلاح با فعالیت گروه های کوهنوردی فاقد مجوز شد .

رئیس هیات کوهنوردی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با کمبود امکانات و تجهیزات و گرانی وسایل اولیه در این رشته مواجهیم.

قلی پور خواستار حمایت مادی و معنوی از هیات کوهنوردی استان شد و از میزبانی کلاس مربیگری درجه 3 کوهپیمایی در مرداد ماه در شهر یاسوج خبر داد .

وی خواستار نظارت بیشتر بر جانپناه دنا شد و از اختصاص و حمایت 11میلیونی مدیر کل ورزش و جوانان استان در تجهیز و بهسازی مجدد جانپناه دنا تقدیر و تشکر کرد .

رئیس هیات کوهنوردی استان کهگیلویه و بویراحمد از انعقاد تفاهمنامه هیات کوهنوردی با اداره کل ورزش و جوانان استان خبر داد و تصریح کرد: مبلغ 400 میلیون تومان در سال جاری در بخش آموزش در این هیات پیش بینی شده و این مهم جزو با حمایت مدیر کل ورزش و جوانان استان میسر نخواهد شد .

قلی پور از برگزاری دوره ها و کارگاههای مختلف آموزشی در کمیته های این هیات خبر داد و خاطرنشان کرد: 400نفر در این کارگاهها حضور یافته و تاکنون 240 ورزشکار سازمان یافته در این هیات مشغول فعالیت هستند .

همچنین سید محمد تقی علوی، مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تشکر از فعالیت های انجام شده در توسعه فرهنگ کوه و کوهنوردی، خواستار توسعه باشگاهها و نگاه ویژه به اصل آموزش در این هیات شد .

وی با اشاره به فرهنگ سازی در استفاده از جانپناه دنا ادامه داد: از هیات کوهنوردی استان در برخورد قانونی با گروه های کوهنوردی فاقد مجوز فعالیت حمایت می شود، افزود: از طریق مراجع قانونی این مهم را پیگیری خواهیم کرد .

علوی بر برگزاری جلسات با باشگاهها و گروه های کوهنوردی و رعایت قوانین و مقررات تاکید کرد .

به گزارش ایسنا، در این نشست توسط مسئولین کمیته های این هیات مسایل و مشکلات موجود مطرح شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: