• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-2990-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

فرماندار:

آبرسانی با تانکر سیار به 50 روستای بویراحمد

فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: ۵۰ روستای این شهرستان بویراحمد با تانکر سیار آبرسانی می شوند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد شاهرخ کناری در سومین نشست شورای حفاظت از منابع آب استان به ریاست استاندار با اعتراف به اینکه تاکنون مسئولان برای شرایط تنش آبی هیچگونه ساز و کاری ارائه نکرده اند، افزود: در شهرستان بویراحمد و دنا 2.2 دهم میلیارد مترمکعب روان آب وجود دارد و نیاز شهرستان بویراحمد ۴۵۰ میلیون متر مکعب است که تاکنون تخصیصی به بویراحمد داده نشد .

وی اظهارکرد: اگر اراده‌ای برای آبگیری سد شاه قاسم در سال گذشته می بود هیچ گونه مشکلی برای آب شرب و کشاورزی وجود نداشت و روستاهای اقماری و حاشیه ای شهر یاسوج از نعمت آب کشاورزی برخوردار بودند .

فرماندار شهرستان بویراحمد با بیان اینکه از سال ۸۹ اعتبارات به صورت قطره‌چکانی به این پروژه از طریق اعتبارات شهرستانی تزریق شد، خاطرنشان کرد: با وجود ذخایر آبی نزدیک و خط انتقال نیمه کاره، برای آبگیری سد هیچ اقدامی صورت نگرفته است .

کناری با بیان اینکه مشکل معارضات اجتماعی برای آبگیری سد شاه قاسم نباید به حال خود رها شود، تصریح کرد: بخشی از مشکلات تنش آبی موجود را می توانستیم از طریق سد شاه قاسم برطرف کنیم .

وی گریزی به مشکلات امنیتی با موضوع آب زد و ادامه داد: عدم کنترل منابع آب شرب، شکستگی و فرسودگی لوله های خط انتقال آب که باعث هدر رفت آب می شود، وضعیت پلمب سر چشمه‌ها مواردی است که باید به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرند .

کناری با اشاره به بوی بد و نامطبوع تصفیه خانه آب یاسوج عنوان کرد: برخی از محلات یاسوج، مرکز استان از این موضوع به شدت گلایه مند و معترض هستند .

وی تاکید کرد: در راستای همین موضوع مکان مناسبی با هماهنگی منابع طبیعی محیط زیست و آب و فاضلاب پیش بینی شده است که در صورت تامین اعتبار لازم برای ساخت حوضچه جاذب این مشکل برطرف خواهد شد .

فرماندار شهرستان بویراحمد اضافه کرد: با وجود ۷۳ هزار مشترک شهری و ۱۷ هزار مشترک روستایی در شهرستان بویراحمد متأسفانه انشعابات غیر مجاز و استفاده از آب شرب در کشاورزی تنش آبی موجود را تشدید کرده است و ۵۰ روستای شهرستان بویراحمد از طریق تانکر آبرسانی می شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: