• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-387-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

همزمان با سالروز حماسه پد خندق

کتاب «مقاومت خندقیان» در حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد نقد و بررسی شد

همزمان با روز چهار تیرماه سالروز حماسه ماندگار پدر خندق در سال 67 جلسه نقد و بررسی کتاب «مقاومت خندقیان» که روایتی از این عملیات است  توسط حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد  برگزار شد .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد شهربانو پاک نژاد، مدیر دفتر  فرهنگ و مطالعات  پایداری این مرکز در این باره گفت: در این جلسه که با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان برگزار شد سید فتحعلی بزرگمهر نژاد نویسنده کتاب و جمعی دیگر از فرماندهان دفاع مقدسو منتقدین و نویسندگان ادبیات دفاع مقدس حضور داشتند .

وی افزود: شرکت کنندگان و بویژه منتقدین در این نشست به نقد و بررسی این اثر از زوایای مختلف پرداختند و فرماندهان دفاع مقدس نیز روایت خود را از این عملیات بیان کردند .

پاک نژاد اظهارکرد: در این جلسه فتحعلی بزرگمهر نژاد نویسنده کتاب از سختی ها و تلاش های خود در گردآوری و تدوین کتاب «مقاومت خندقیان» گفت و نکات و خاطراتی را در این مورد بیان کرد و از  عملیات پد خندق به عنوان یک برگ زرین در تاریخ دفاع مقدس رزمندگان استان یاد  کرد .

به گزارش ایسنا، عملیات «پد خندق» یکی از عملیات های دوران دفاع مقدس بود که نیروها و رزمندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در چهارم تیر ماه سال 1367 در جزیره مجنون تا آخرین گلوله خود دفاع و مقاومت کردند .

رزمندگان استان کهگيلويه و بويراحمد، چهارم تیر ماه سال 1367 در آخرين روزهاي جنگ تحميلي در عمليات غرورآفرين «پد خندق» در جزيره مجنون، ضربات مهلکي به ارتش بعث رژيم عراق وارد کردند به طوري که مورد تشويق جانشين فرماندهي وقت کل قوا قرار گرفتند .

عمليات «پد خندق» با تقدیم تعداد زیادی  شهيد توسط رزمندگان دلير و شجاع استان کهگيلويه و بويراحمد صورت پذيرفت و يکي از پرافتخارترين عمليات‌هايي است که رزمندگان سلحشور اين استان با رشادت، از خود گذشتگي و دلاوري‌هاي خود مانع از الحاق تيپ ششم دشمن به ساير گروه‌هاي دشمن شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: