• دوشنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-2290-5
  • خبرنگار : 65005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

فرمانده عملیات پد خندق:

مقاومت عاشورایی قهرمانان بی‌ادعای کهگیلویه وبویراحمد در پد خندق دشمن را ناکام کرد

فرمانده عملیات پد خندق در هشت سال دوران دفاع مقدس گفت: مقاومت عاشورایی قهرمانان بی‌ادعای کهگیلویه وبویراحمد در پد خندق دشمن را ناکام کرد.

شکرالله واهبی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه با توجه به فرارسیدن سالروز حماسه پد خندق، جنگ هشت ساله را تکرار عاشورا دانست و افزود: تمام شب و روزهای دفاع مقدس همچون شب و روز کربلا بودند.

فرمانده عملیات پد خندق در هشت سال دوران دفاع مقدس بیان کرد: حماسه‌های عاشورایی زیادی در دفاع مقدس داشتیم اما هیچ‌کدام همانند حماسه پد خندق در سال 67 نبود.

وی به تشریح گوشه‌ای از حماسه پد خندق پرداخت و با توجه به حمایت و تلاش شرق و غرب در کمک به دشمن برای بازپس گیری مناطق از دست رفته‌اش گفت: دشمن ضمن تقویت نیروهای خود در منطقه، حدود 200 هزار نیروی نظامی را در نزدیکی بصره مستقر نمود تا بتواند نیروهای خود را پشتیبانی کند.

واهبی زاده عنوان کرد: سرانجام دشمن از اولین ساعات بامداد 4 تیر 67 اقدام به اجرای آتش تهیه سنگین روی خطوط دفاعی و مراکز تجمع و جاده های ارتابطی ما نمود و پس از آن عملیات خود را در سه محور جاده خندق و طلائیه و پیچ کوشک آغاز نمود.

وی بمباران شیمایی دشمن و هم‌چنین منفجر شدن چندین پل و قسمتی از راه‌آهن را یادآور شد و با بیان اینکه تمام تلاش دشمن الحاق خود به اهواز بود گفت: مقاومت عاشورایی قهرمانان بی ادعای این استان در گردان حضرت رسول(ص) باعث نجات خوزستان و عقب نشینی دشمن شد.

به گزارش ایسنا، عملیات پدخندق چهارم تیرماه 67 در منطقه « هورالعظیم» انجام شد و رزمندگان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این عملیات با رشادت‌های مثال زدنی خود 87 شهید و 78 آزاده تقدیم نظام و انقلاب کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: