• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-214-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد:

تشکیل پرونده برای 3مدیر در خصوص استخدامهای فامیلی/چند مدیر تحت تعقیب هستند

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: دو سه تا از مدیران استان در خصوص استخدام فامیلی پرونده جاری دارند و چند مدیر هم هنوز تحت تعقیب هستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد حجت الاسلام غلامرضا مزارعی در جمع خبرنگاران در خصوص استخدام های فله ای و فامیلی در برخی دستگاهها و ادارات افزود: اداره کل بازرسی و دادستان مرکز استان به این مساله ورود کرده اند و دو سه تا از مدیران پرونده جاری دارند به محض اینکه محرز شود که استخدام فامیلی داشته برخورد لازم صورت می گیرد.

وی اظهارکرد: همچنین چند مدیر هم هنوز تحت تعقیب هستند و برخورد لازم انجام می شود.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: احیاء عدالت رسالت قضاوت است و دستگاه قضایی متولی اجرای عدالت است.

مزارعی تصریح کرد: هم اکنون معضلی در سطح استان نداریم و طبق آمار وزارت کشور رتبه یک کشور را در زمینه امنیت داریم.

وی در خصوص نزاع دسته جمعی دیگر معضلی در استان نداریم و در زمینه نزاع فردی معضل انچنانی نداریم.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: طی سال گذشته 4 نفر متعرض به نوامیس مردم و راهزن به دار مجازات آویخته شدند.

مزارعی تاکید کرد: اگر روزی اقتضاء کند بعنوان سربازان خط مقدم امنیت ورود پیدا کنیم این کار را خواهیم کرد.

وی بیان کرد: دادستان مرکز استان در حوزه بهداشت و درمان وارد شده و بر برخی بیمارستانهای استان نظارت داشته که از این به بعد جدی تر خواهد شد.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در خصوص تیراندازی در عروسی ها خاطرنشان کرد: تیراندازی و بکارگیری سلاح ولو مجاز در جشن و عروسی ممنوع بوده و در صورت مشاهد ضمن جمع آوری با آنها برخورد خواهیم کرد.

مزارعی در زمینه تسهیلات بانکی که برای سرمایه گذاری مشروط پرداخت می شود، تصریح کرد: تسهیلاتی که بصورت مشروط برای سرمایه گذاری پرداخت می شود اما در جای دیگر هزینه و از این تسهیلات سوء استفاده می شود و خانه و ویلا و استفاده های شخصی می کنند را بر نمی تابیم.

وی گفت: از سرمایه گذارانی که برای ایجاد اشتغال تلاش می کنند، حمایت می کنیم اما با انحرافات تسهیلات اشتغالزایی برخورد می کنیم.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد افزود: برخورد با رانت خواری با هر شیوع و زمینه ای که باشد در دستور کار دستگاه قضایی استان است. اگر قرار باشد با کسی برخورد کنیم لازم نیست که بدانیم چه پستی دارد و رسالت خود را برای حفظ حقوق مردم انجام می دهیم.

مزارعی اظهارکرد: در حوزه خانواده واحد مشاوره در سطح استان ایجاد و راه اندازی شده که تاکنون از 1000پرونده ارجاع شده 23 درصد به سازش منجر شده است. امار طلاق در سطح استان طی یکسال گذشته 9درصد کاهش پیدا کرد.

وی عنوان کرد: از زمان ورود دستگاه قضایی به مشکلات دستگاههای خدمات رسان از جمله انشعابات غیرمجاز حدود 12 هزار انشعاب آب و 4000انشعاب برق شناسایی و جمع آوری شد.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در خصوص وضعیت جابجایی زندان یاسوج تصریح کرد: در صورتی که تامین اعتبار برای جابجایی زندان جدید یاسوج صورت گیرد و ساختمان جدید زندان ساخته شود، در کمترین فرصت زندان یاسوج جابجا خواهد شد.

مزارعی تاکید کرد: نزاع فردی، پایین بودن آستانه تحمل و ایراد جرح و توهین بیشترین فراوانی جرائم استان را دارند.

وی گفت: برخورد با خودروهای فاقد پلاک در حال تردد در خیابانها و معابر شهرهای استان بخصوص شهر یاسوج در دستور کار دادستان مرکز استان قرار دارد بطوریکه طی روزهای اخیر 93 دستگاه خودرو فاقد پلاک و خطر ساز توقیف شده است.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد افزود: چرا این استان باید در آتش سوزی جنگلها و مراتع اینقدر محتاج باشد که باید امکانات اطفاء حریق را از سایر استانها قرض بگیرد. ستاد بحران باید بتواند در چنین فصولی برای مواقع بحرانی عملا وارد شود و برنامه داشته باشد.

مزارعی بیان کرد: در زمینه آتش سوزی جنگلها و مراتع استان دغدغه داریم و طی سالجاری پیگر و ورود پیدا خواهیم کرد.

وی از مردم و کشاورزان خواست از آتش سزدن باقی مانده مزارع خودداری کنند چراکه ممنوع است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید:

نظرات ارسال شده

1397/4/2  12:13:57
سلام
آقای دکتر پیام اکبری، مدیردرمان تامین اجتماعی تمام قوم و خویشاوند خود را از طریق شرکت خدماتی جذب کرد و در کارهای با کلاس منشی، راننده و نگهبان بکار گرفت.
این کجای عدالت علی است؟