• دوشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-1486-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

نرخ پوشش تحصیلی دوره ابتدایی در کهگیلویه و بویراحمد 98.48 درصد است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد از پوشش تحصیلی دوره ابتدایی 98.48 درصد در سطح این استان خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد هادی زارع پور دوشنبه، 28 خرداد ماه در نشست شورای آموزش و پرورش استان افزود: در همین راستا طی سال گذشته 15 مدرسه تک دانش اموزی در سطح استان داشته ایم.

وی اظهارکرد: پایین ترین نرخ باسوادی مربوط به شهرستان کهگیلویه (شامل دهدشت، چاروسا، دیشموک و سوق) است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری یادواره شهدای سواد آموزی در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: این برنامه در سال ۹۷ و با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار خواهد شد .

زارع پور با بیان اینکه هدفگذاری برنامه عملیاتی سواد آموزی برای سال تحصیلی ۹۷-‌۹۸ تصویب می شود، تصریح کرد: میزان باسوادی در استان با تحقق برنامه ها در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در سال ۹۵-۹۶ ، در استان رشد داشته و به  ۹۲.۷ رسید .

وی همچنین از افزایش درصد با سوادی در استان در سال جاری خبر داد و بیان کرد: ‌طی سال ۹۶-۹۷ درصد باسوادی در استان به ۹۳.۳ افزایش یافته است .

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: طرح انسداد مبادی بی سوادی در استان اجرایی می شود و افزایش پوشش تحصیلی نیز از دیگر اهداف مورد نظر است .

زارع پور افزود: در حوزه سواد آموزی هدفگذاری پوشش دو هزار و ۶۵۵ نفر در سال ۹۷- ۹۸ اجرایی می شود . زهمچنین در بخشهای انتقال و تحکیم نیز به ترتیب پوشش یکهزار و ۱۴۳ ‌و یکهزار و ۸۳۸ نفر محقق خواهد شد .

وی اضافه کرد: در بخش توانمند سازی نیروی انسانی نیز هدفگذاری یکهزار و ۳۷۹ نفری انجام شده است و هدفگذاری برای ایجاد و استمرار مراکز یادگیری نیز ۱۶ ‌مرکز خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: