• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-5114-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد:

شاخص اهدا خون مستمر در کهگیلویه و بویراحمد 68 درصد است

مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد گفت: شاخص اهدا خون مستمر در این استان 68 درصد است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "رستم حسن زاده" پنجشنبه،24 خرداد ماه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: طی سال 96 شاخص اهدا خون مستمر در کشور 58 درصد بود که این شاخص در استان 68 درصد بوده است.

وی اظهارکرد: اهداء خون در بین بانوان استان 3.5 درصد است در حالی که این شاخص در سطح کشور 4.5درصد است.

مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: خدمات دهی عدالت محور با پوشش تمامی نقاط استان از جمله هدفگذاری های انتقال خون استان است که تاکنون نیز دراین راستا گام های زیادی برداشته ایم .

حسن زاده با اشاره به پروژه ساختمان جدید انتقال خون استان افزود: عملیات اجرایی این پروژه با زیربنای ۳۰۰۰ متر مربع و در سه طبقه از سال ۹۴ آغاز شد که هم اکنون 35درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 4میلارد تومان اعتبار برای تکمیل این پروژه نیاز است .

وی ادامه داد: تکمیل این پروژه همکاری متولیان و تامین اعتبار را طلب می کند که امید است با تکمیل این ساختمان شاهد تسهیل در خدمات دهی به جامعه هدف باشیم .


مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد از زیباسازی و اعمال بهسازی ساختمان فعلی خبر داد و عنوان کرد: در حوزه تجهیز نیز سردخانه جدید با ظرفیت بالا راه اندازی شده است و این موضوع افزایش ظرفیت های خدمات دهی را رقم می زند .

حسن زاده بیان کرد: همچنین با ارتقای شاخص ها و کیفی سازی، موفق به کسب ایزو ۲۰۱۵ شدیم و شاخص ها و معیارهای حوزه سلامت و بهداشت در این بخش ارتقا یافته است .

وی تاکید کرد: با تلاش های انجام گرفته راه اندازی "پلاکت فرزیس" را عملیاتی کرده ایم و تامین این دستگاه با رایزنی از طریق مرکز کشور انجام شد .

مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد گفت: با هدف ارتقای همکاری ها و تعاملات، اجلاسیه منطقه جنوب کشور با حضور چهار استان در راستای توسعه علمی، تفاهم نامه و ارتقای شاخص ها در یاسوج مرکز این استان عملیاتی شد .

حسن زاده ضمن تقدیر از اهدا کنندگان، متولیان و فعالان حوزه انتقال خون تصریح کرد: انتقال خون متعلق به همه جامعه است و توسعه مشارکت ها در این بخش ضروری است .

وی با اشاره به هدفگذاری برای تهیه خون با سلامت ۱۰۰ درصدی، افزود: خون توزیعی در استان با سلامت ۱۰۰ درصدی در مناطق هدف توزیع می شود .

مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پوشش بیمارستان ها تاکنون به شکل کامل عملیاتی شده و برای اعمال جراحی در استان مشکلی در تامین خون نداشته ایم .

حسن زاده در پایان با اشاره به نقش خبرنگاران و رسانه ها در توسعه هر جامعه ای، اضافه کرد: خبرنگاران در سازندگی و توسعه استان نقش محسوسی دارند و امید است در راستای دستیابی به اهداف توسعه ای و شاخص های انتقال خون نیز همکاری بیش از پیش را رقم بزنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: