• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-6290-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

تشکیل کانون دانشجویی محیط زیست در دانشگاه پیام نور دهدشت

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کهگیلویه گفت: ایجاد آگاهی در بین مردم از طریق دانشگاه باعث تغییر نگرش ها و رفتارهای زیست محیطی جامعه می شود .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد روح االله عزیزی دژکوه در نشست هم اندیشی روئسای حفاظت محیط زیست و دانشگاه پیام نور شهر دهدشت که در چهارمین روز از هفته محیط زیست برگزار شد، افزود: فرهنگ گفتمان محیط زیست باید از طریق دانشگاه ترویج شود زیرا دانشگاه نهاد علمی است که باید بالا دست همه باشد، برهمین اساس دانشجویان و کانونهای دانشجویی می توانند نقش بسزایی در حفظ محیط زیست داشته باشند .

وی اظهارکرد: دانشگاه می تواند با ایجاد آگاهی دربین مردم باعث تغییر نگاه آنها نسبت به محیط زیست و بهبود روابط آنها با محیط زیست شود .

دکتر گنجی، رئیس دانشگاه پیام نور دهدشت نیز در ادامه این نشست مسائل و مشکلات محیط زیست را مربوط به همه دانست و گفت: محیط زیست مربوط به یک نهاد یا دستگاه نیست و همه باید در حفظ محیط زیست وکاهش مصارف انرژی سهیم باشیم .

به گزارش ایسنا، در پایان این نشست مصوب شد؛ همزمان با شروع ماه مهر محیط زیست نسبت به معرفی مناطق حفاظت شده شهرستان از طریق مختلف در دانشگاه آگاهی رسانی و اقدام کند، دانشگاه نسبت به برگزای همایش یا سمینار زیست محیطی اقدام نماید و دانشگاه راسا" نسبت به راه اندازی کانون دانشجویی محیط زیست اقدام کرده و این کانون رابط دانشگاه و محیط زیست باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: