• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1884-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

متلاشی شدن 12 باند قاچاق کالا و ارز در کهگیلویه و بویراحمد

دبیر کمیسیون هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کهگیلویه و بویراحمد از متلاشی شدن 12 باند قاچاق کالا و ارز طی دوسال گذشته در این استان خبرداد .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد حسین بهمنی ظهر دوشنبه، 21 خرداد ماه در حاشیه نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در جمع خبرنگاران افزود: طی دو ماهه سال جاری ۴۱۸ نفر در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز دستگیر شدند که از این تعداد ۴۰۰ نفر را مردان و ۱۸ نفر را زنان تشکیل می دادند .

بهمنی اظهارکرد: همچنین در مدت زمان دو ماهه سال گذشته ۳۱۸ مرد و ۱۵ زن به دلیل قاچاق کالا و ارز دستگیر شدند .

دبیر کمیسیون هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۱۱۴ خودرو طی دو ماهه سال جاری در حوزه قاچاق کالا و ارز توقیف شده اند، خاطرنشان کرد: این تعداد در مدت زمان مشابه سال قبل ۱۲۳ دستگاه بود .

بهمنی با اشاره به ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق و ارز در دوماهه اخیر، تصریح کرد: طی دو ماهه سال جاری ۵۱ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان کشف شد که ارزش ریالی این میزان در سال گذشته ۴۸ میلیارد ریال بود .

وی به مقایسه آماری سال ۹۶ و ۹۵ حوزه قاچاق کالا و ارز پرداخت و ادامه داد: ۳۶۷ میلیارد ریال ارزش ریالی مجموع کشفیات سال ۹۶ حوزه کالا و ارز استان بود و این در حالی است که این میزان در سال ۹۵، ۲۴۱ میلیارد ریال بوده است .

دبیر کمیسیون هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کهگیلویه و بویراحمد از توقیف ۸۱۳ خودرو در سال ۹۶ با هدف مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان خبر داد و عنوان کرد: تعداد خودروهای توقیفی این حوزه در سال ۹۵، ۶۸۳ مورد بوده است .

بهمنی تعداد کل متهمین دستگیر شده حوزه قاچاق کالا و ارز استان در سال گذشته را ۲۳۲۳ نفر عنوان کرد و گفت: این تعداد در سال ۹۵، ۱۷۵۶ نفر بوده است .

وی از تشکیل ۱۹۲۲ پرونده در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی سال گذشته خبر داد و افزود: تعداد پرونده ها در مدت زمان مشابه در سال ۹۵، ۱۸۴۰ مورد بود .

دبیر کمیسیون هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: طی سال های ۹۵ و ۹۶ تعداد باندهای متلاشی شده در حوزه قاچاق کالا و ارز 6 باند در هر سال بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: