• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-1687-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مدیر سازمان دانش آموزی کهگیلویه و بویراحمد:

توزیع 400 دست لباس در بین دانش آموزان بی بضاعت مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد

مدیر سازمان دانش آموزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 400دست لباس در بین دانش آموزان بی بضاعت مناطق محروم استان توزیع شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "سید نظام مرادی" در نشست خبری با خبرنگاران در محل سالن کنفراس اردوگاه شهید بهشتی یاسوج سازمان دانش آموزی را تشکیلاتی هدفدار در راستای تربیت اجتماعی دانش آموزان عنوان کرد و افزود: دانش آموزان با عضویت در تشکیلات سازمان دانش آموزی مهارت لازم را برای حضور و فعالیت هدفمند در عرصه های مختلف زندگی را پیدا کنند و به فردی مسوولیت پذیر در آینده تبدیل می شوند .

وی اهداف تشکیلات دانش آموزی را به دو بخش کلی و جزئی تقسیم و اظهار کرد: زمینه سازی تعلیم و تربیت برای کسب فضائل اخلاقی و کمالات انسانی، توانمند کردن اعضا برای باهم زندگی کردن و بهتر زندگی کردن در طبیعت و تقویت قابلیت های فردی و گروهی اهداف کلی سازمان دانش آموزی را تشکیل می دهد .

مدیر سازمان دانش آموزی کهگیلویه و بویراحمد الگو قرار دادن سیره نبی اکرم(ص ) و ائمه(ع ) در زندگی، شناخت هویت ملی و دینی، افزایش مسئولیت پذیری، ارتقاء دانش علمی در زمینه آفرینش، کسب مهارت های اجتماعی، شکوفایی و رشد استعداد اعضاء، ایجاد خلاقیت و ابتکار، افزایش مشارکت اعضاء در فعالیت های گروهی، آشنایی اعضاء با حقوق فردی و گروهی در جامعه، کار آفرینی و تقویت اعتماد به نفس را از اهداف جزئی سازمان دانش آموزی برشمرد .

مرادی با اشاره به اینکه هویت تشکیلاتی این سازمان بر گرفته از رهنمودهای ارزنده رهبر معظم انقلاب است، خاطر نشان کرد: رهبری فرمودند: هویت ما هویت ایرانی - اسلامی است که این نگاه ارزشمند بر اعمال و رفتار اعضای تشکیلات سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران حاکم است .

مدیر سازمان دانش آموزی کهگیلویه و بویراحمد منظور از هویت تشکیلاتی در این سازمان را شامل دانستن مفاهیم ، اصول تشکیلاتی، ایمان داشتن و عمل نمودن به آن دانست و تصریح کرد: این تشکیلات دارای آرم، منش، روش، شعار، سلام و احترام، علامت، نحوه دست دادن تشکیلاتی، قول و پیمان، سوگند پرچم، سرود ملی، سرود پیش آهنگان، پرچم، لباس فرم و کارت شناسایی نیز است .

مرادی داشتن ایمان و اعتقاد، تمرین و تکرار فعالیت ها و آموزش ها به صورت عملی در اردوها و همایش های آموزشی - عملیاتی، ایجاد رقابت سالم و سازنده، داشتن علاقه و روحیه تشکیلاتی و چگونگی عملکرد مربی مهمترین را از مهمترین اصول حاکم در تقویت هویت تشکیلاتی در سازمان دانش آموزی عنوان کرد .

وی در ادامه به نقش مهم اعضاء در حفظ هویت تشکیلاتی پرداخت و یادآور شد: هر عضو تشکیلات سازمان دانش آموزی باید در حفظ روحیه و هویت تشکیلاتی بکوشد و به مواد و مفاد هویت تشکیلاتی ایمان و اعتقاد داشته باشد و آن را با تمام وجود در زندگی فردی و اجتماعی بکار گیرد و التزام عملی به جز ء جزء مواد و مفاد روحیه تشکیلاتی داشته باشد .

مدیر سازمان دانش آموزی کهگیلویه و بویراحمد در زمینه نقش و فعالیت این تشکیلات گفت: سازمان دانش آموزی یک تشکیلات تربیتی - اجتماعی است تا دانش آموزان را برای فعالیت در عرصه های مختلف زندگی و پذیرش مسوولیت در آینده آماده کند .

مرادی از همفکری ، همدلی و همکاری به عنوان شعار این تشکیلات دانش آموزی یاد کرد و بیان کرد: ادب و خوش اخلاقی، راستی و درستی، یاری و مهربانی، دوستی با طبیعت، دیانت و معنویت، نظم پذیری و قانونمداری، میهن دوستی، تلاش و صرفه جویی، شجاعت و دلیری ، عدل و انصاف، مسوولیت پذیری و مشارکت جویی و تدبیر و تفکر از جمله منش های پیش آهنگان در این تشکیلات سازمانی را تشکیل می دهد .

وی تاکید کرد: دانش آموزان عضو تشکیلات سازمان دانش آموزی در فعالیت های درون مدرسه ای شرکت در نماز جماعت، مراسم آغازین مدرسه، کمک به برگزاری نشست انجمن اولیاء و مربیان، کمک به معلمین در مرور تکالیف دانش آموزان، کمک در انجام امور پرورشی، تهیه خبر از اخبار مدرسه، انجام فعالیت های خیر خواهانه و امدادی، اشاعه فرهنگ صرفه جویی، کمک به بهداشت، سلامت، پاکیزگی محیط مدرسه و حفظ و ارتقای سلامت روان خود و دانش آموزان در مدرسه، آموزش یار دانش آموز، بکارگیری فن آوری نوین، بصیرت افزایی، روابط بین فردی، آذین بندی و تزئین کلاس و محیط مدرسه در مناسبت های مختلف، شرکت در ویژه برنامه سپاس معلم و برپایی مراسم محفل انس باقرآن، شهدا و دعای توسل را بر عهده دارند .

مدیر سازمان دانش آموزی کهگیلویه و بویراحمد فعالیت های خارج از مدرسه دانش آموزان تشکیلاتی را در قالب بازدید های علمی، پژوهشی، گردشگری، شرکت در اردوهای تشکیلاتی در دل طبیعت، نماز جمعه و راهپیمایی، رفتن به مراکز فرهنگی و هنری، اعتکاف دانش آموزی، روز درختکاری، دیدار از خانواده معظم شهدا، جانیازان و آسایشگاه سالمندان ذکر کرد .

مرادی نیز با مهم دانستن نقش و تاثیر تشکیلات سازمان دانش آموزی در ساختار تربیتی - اجتماعی جامعه گفت: سازمان دانش آموزی در داخل و خارج از مدرسه وظایف مهم و ارزنده ای را در راستای تربیت افرادی مسئولیت پذیر، همدل، همفکر و متعهد به ارزش ها ی انقلابی، اسلامی و ایرانی را برعهده دارد .

وی مهمترین ماموریت سازمان دانش آموزی را تربیت اجتماعی دانش آموزان ذکر کرد و افزود: برای رسیدن به این مهم باید بیشترین سرمایه گذاری را برای نسل نوجوان و جوان داشته باشیم زیرا این گروه آینده ساز ایران اسلامی هستند .

مدیر سازمان دانش آموزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره فعالیت های سازمان دانش آموزی استان تصریح کرد: سازمان دانش آموزی کهگیله و بویراحمد در راستای اهداف سندتحول بنیادین و ساحت تربیت اجتماعی و سیاسی، فعالیت ها و برنامه های مختلفی را طراحی و اجرا نموده و با تعداد 11500 هزار عضو و بیش از 456 مربی در سال تحصیلی 97ـ96 و رشد 18درصدی نسبت به سال گذشته رتبه پنجم کشوری را از نظر جذب و ساماندهی تعداد دانش آموز و گروهای تشکیلاتی بدست آورد .

مرادی ساماندهی بوفه ها ی مدارس را یکی دیگر از فعالیت های سازمان دانش آموزی برشمرد و افزود: با هدف تربیت اقتصادی دانش آموزان و نظارت برروند اجرای پایگاههای تغذیه سالم تا حال حاضر بیش از 300 آموزشگاه در استان مجوز فعالیت دریافت کرده اند .

وی شرکت در طرح برون سپاری نهضت سوادآموزی را از برنامه های فرهنگی و اقتصادی این سازمان در سال گذشته عنوان و اظهارکرد: سازمان دانش آموزی با تحت پوشش قرار دادن 2000 نفر در سه دوره تحکیم، سوادآموز و انتقال رتبه اول جذب و آموزش بی سودان و کم سوادان را در بین دهها موسسات و سازمان مردم نهاد کهگیلویه و بویراحمد در سال 96ـ95 را بدست آورد .

مدیر سازمان دانش آموزی کهگیلویه و بویراحمد نگاه سازمان دانش آموزی استان را بر مبنای دانش آموزی محوری، دانش آموز باوری و دانش آموز یاوری دانست و افزود: با ایجاد حس همفکری همدلی و همکاری تلاش می گردد با مشارکت اعضاء در روند تصمیم سازی و تصمیم گیری نقش پررنگی را دانش آموزان در کنار مربیان ایفا نمایند .

مرادی اشاره کرد و گفت: برگزاری اردوهای آموزشی عمومی و تخصصی تشکیلات پیشتازان به صورت مدرسه ای، استانی قطبی در تابستان، برگزاری جشن مهر، برنامه ریزی و هماهنگی با ستاد راهپیمایی 13 آبان جهت حضور اعضای تشکیلات با لباس فرم، جشن نیکوکاری، برگزاری مانور زلزله و ایمنی با عنوان مدرسه ایمن ـ جامعه تاب آور، جشن عاطفه ها، جشن تولد زمین(درختکاری)، برگزاری طرح گردشگری با همکاری سازمان تامین اجتماعی، کارهای تخصصی خبرگزاری پانا، شرکت در راهپیمایی 22 بهمن، شرکت در راهپیمایی روز قدس، مدیریت بوفه مدارس و جشنواره مهارتی اعضاء پیشتازان و مراسم ویژه سپاس مربی و سپاس معلم را از مهمترین برنامه های سازمان در سال 97 عنوان کرد.

وی ادامه داد: امیدواریم با نگاه و رویکرد جدید شاهد رشد چشمگیر و تاثیرپذیری سازمان در فعالیت های زندگی اجتماعی و سیاسی دانش آموزان باشیم .

 

مدیر سازمان دانش آموزی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص واگذاری اردوگاه تربیتی،فرهنگی شهید بهشتی یاسوج به سازمان دانش آموزی اظهار کرد: مجتمع فرهنگی اردویی شهید بهشتی یاسوج وابسته به وزارت آموزش و پرورش است، که در مساحت 13 هزار متری ساخته و یکی از بزرگترین اردوگاه دانش آموزی جنوب کشور است شد. این اردوگاه در 2 کیلومتری شهر یاسوج - جاده آبشار واقع شده است، با امکانات و تجهیزات بسیار خوبی که برخوردار است دهها سال است میزبان اردوهای مختلف دانش آموزی و پذیرای گردشگران گوناگون از سراسر استان بوده است .

مرادی تصریح کرد: اردوگاه شهید بهشتی یاسوج باوجود اینکه دانش آموزی است و بیشتر مورد استفاده دانش آموزان است اما اکثر تجمع های بزرگ فرهنگی آموزش و پرورش را میزبانی می کند .

وی افزود: برای اردوهایی که بیشتر برنامه هایشان متمرکز است مثل المپیادهای علمی و هنری و فنی و برای مسابقاتی که باید در مکانی واحد و بدون امکانات و تجهیزات خاصی برگزار شود محیط مصفای این اردوگاه شرایط بسیار خوب و مناسبی را فراهم کرده است .

مدیر سازمان دانش آموزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به امکانات این اردوگاه گفت: اردوگاه فرهنگی و تربیتی شهید بهشتی یاسوج با20 عدد الاچیق،10 باب حمام، آشپزخانه طبخ غذا، سالن غذاخوری، سالن اجتماعات، سالن کنفراس و کلاس های آموزشی، سکوهای اسکان، حمام و سرویس بهداشتی مجزا، نمازخانه، منزل سرایداری، فضای سبز، زمین بازی ورزشی فوتبال گل کوچک، همه شرایط خوب را برای اردوهای یکروزه و اردوی چند روزه در خود جمع کرده است و می تواند سمینارها و همایشها با بهترین کیفیت برگزار کند .

مرادی اظهار کرد: مجتمع تفریحی و فرهنگی شهید بهشتی یاسوج ضمن اعلام آمادگی جهت برگزاری اردوهای دانش آموزی، آمادگی خود را جهت عقد قرارداد با دستگاههای اجرایی، نهادها و ارگانهای دولتی و خصوصی برای برگزاری همایش ها و سیمنارها نیز اعلام می کند.

وی بیان کرد: در مناطق محروم استان از جمله زیلایی 6 گروه پیشتاز داریم که در زمینه مهارت های زندگی، حقوق شهروندی، لباس پوشیدن و زندگی در شرایط سخت آموزش های لازم را ارائه می دهند. 400دست لباس در بین دانش آموزان بی بضاعت مناطق محروم استان توزیع کرده ایم.

مدیر سازمان دانش آموزی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: 45 نفر از دانش آموزی استان در قالب 4 کاروان به کربلای معلی اعزام شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: