• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-4314-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

امام جمعه یاسوج:

به قطع کنندگان درختان رحم نکنید

امام جمعه یاسوج گفت: به قطع کنندگان درختان رحم نکنید چون وقتی درختی قطع می شود آسیب آن به همه می رسد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد آیت الله سید علی اصغرحسینی در دیدار با مدیرکل محیط زیست استان افزود: باید با کسانی که درختان را آتش می زنند گاهی با فرهنگ سازی، گاهی با برخورد و جدیت مبارزه کرد.

وی دفاع از طبیعت را وظیفه همه دانست و گفت: همه باید درحمایت از طبیعت هم سنگر باشیم زیرا درختی که در آمریکا هم باشد اثر زیست محیطی آن در چرخه کره خاکی در یاسوج مثبت و مهم است .

امام جمعه یاسوج با اشاره به حساسیت بالای خود به درختان خاطرنشان کرد: بلوطی را دیدم که آتش زده بودند اشک از چشمانم جاری شد و آتش آن را با مقداری آب و خاک خاموش کردم .

حسینی فراهم کردن زیرساخت ها را وظیفه مسئولان دانست و تصریح کرد: مسئولان موظفند شرایطی را فراهم سازند تا مردم مجبور به قطع درختان برای سوخت زمستان نباشند و پس از تامین این زیرساخت ها در صورت مشاهده متخلف قطع درختان به آن رحم نکنند چون وقتی درختی قطع می شود آسیب آن به همه می رسد و انفال آن شخصی نیست .

وی ادامه داد: گاهی یک حرکت بجا یا یک مجازات بجا خیلی اثر گذار و بازدارنده است .

امام جمعه یاسوج به نتیجه نرسیدن پرونده ها در مراجع قضایی را آفتی برای درختان و فرصتی برای سودجویان دانست و عنوان کرد: باید افراد خاطی را زود و در کمترین زمان مجازات کرد چراکه اگر مرور زمان شامل حالشان شود تاثیر چندانی ندارد .

حسینی در پایان از مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خواست تا با قطع کنندگان درختان و متصرفین اراضی بشدت برخورد کنند .

به گزارش ایسنا، در این دیدار مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گزارش مختصری از وضعیت محیط زیست استان، معضلات و مشکلات، برنامه های آتی این اداره کل ارائه کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: