• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-4214-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

افزایش 19.6 درصدی مرگ غیرطبیعی در استان کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد از افزایش 19.6 درصدی مرگ غیرطبیعی در این استان خبرداد.

«کامروز امینی» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود : در سال 96 تعداد 566 کارشناسی تعیین علت فوت در ادارات پزشکی قانونی استان انجام شده که از این تعداد 161زن و 405مرد بوده اند . این تعداد نسبت به سال 95 افزایش 13.9 درصدی داشت .

وی اظهارکرد : از تعداد کل اجساد معاینه شده در سال 96 تعداد 427 مورد مربوط به مرگ های غیر طبیعی بوده که این رقم نسبت به سال 95 افزایش 19.6 درصدی داشته است.

فوت 183 نفر بر اثر تصادفات رانندگی

مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمدخاطرنشان کرد: بالاترین آمار نحوه فوت در مرگ های غیر طبیعی فوت استان در اثر تصادفات رانندگی با 183 مورد ثبت شده است .

امینی با بیان اینکه يكي از مسئوليت هاي مهم و حساس پزشكي قانوني تعيين علت فوت در مرگ هاي غير طبيعي است، تصریح کرد: مرگ هاي غیر طبیعی بر حسب علت فوت، مرگهایی هستند که به دنبال مداخله یک یا چند عامل خارجی همانند عوامل فیزیکی، شیمیایی، روانی و مکانیکی بوقوع پیوسته و بر اساس علت مرگ شامل مواردی همچون برق گرفتگي، حوادث رانندگي، سوختگي، عوارض ناشي از سوء مصرف مواد مخدر، مسموميت با گاز مونوكسيد كربن، غرق شدگي، سقوط از بلندي، مسموميت دارويي، مسموميت با سم، سلاح سرد، حلق آويز و غيره تقسیم بندي شده اند.

وی اضافه کرد: تمام اجساد با مرگ غیر طبیعی جهت تعیین علت فوت باید به پزشکی قانونی ارجاع شود و رضایت و عدم شکایت اولیاء دم نباید منجر به صدور جواز دفن از سوی حوزه های بهداشتی درمانی شامل پزشکان شاغل در بیمارستانها و یا سایر مراکز درمانی دولتی یا خصوصی شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: