• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-4114-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد از 327 خانوار زندانی

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: 327خانوار زندانی جرائم غیرعمد تحت حمایت کمیته امداد استان قرار دارند و از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند‌می شوند .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد فرید محبی در دیدار با مدیرکل زندان‌های استان با اشاره به اینکه تمام خانوارهای زندانی پشت نوبت این نهاد تحت حمایت قرارگرفته‌اند، افزود: در حال حاضر 327 خانوار زندانی تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد بهره‌مند‌می شوند .

وی بابیان اینکه میزان کمک و خدمات ارائه‌شده به خانوارهای زندانی همانند سایر خانوارهای تحت‌حمایت است، اظهارکرد: خدماتی از قبیل کمک‌معیشت، فرهنگی، تحصیلی، درمانی، تسهیلات اشتغال و کارگشایی، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، معاضدت قضایی، خدمات مشاوره‌ای و جذب حامی برای فرزندان آن‌ها به خانواده‌های زندانیان ارائه می‌شود .

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد بابیان اینکه خانوارهای نیازمند زندانی پس از شناسایی از خدمات این نهاد بهره‌مند می‌شوند، خاطرنشان کرد: خانواده زندانی تا زمان آزادی سرپرست تحت حمایت کمیته امداد است و بعد از آزادی زندانی نیز تسهیلات اشتغال‌زایی به فرد زندانی پرداخت می‌شود .

محبی با اشاره به تفاهم‌نامه منعقدشده میان کمیته امداد و سازمان زندان‌های استان، تصریح کرد: هماهنگی و همکاری در ارائه خدمات بهتر به خانواده‌های زندانیان، توانمندسازی و تلاش در جهت پیشگیری و بروز مجدد آسیب‌های اجتماعی در خانواده‌ها از مهم‌ترین اهداف این تفاهم‌نامه ست .

همچنین اسماعیل جمیاری، مدیرکل زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار از همکاری کمیته امداد در خصوص خدمت‌رسانی به خانوارهای زندانی تقدیر کرد و گفت: تلاش ما این است که با ارائه خدمات مناسب به خانواده‌های زندانیان ، دچار آسیب‌های اجتماعی نشوند .

وی به لزوم توجه بیشتر به خانواده‌های زندانیان اشاره و اضافه کرد: فرهنگ‌سازی در خصوص جلب مشارکت خیران و افراد نیکوکار برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در برنامه‌های مختلف از جمله جشن گلریزان بسیار مهم است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: