• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-986-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

معرفی سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد +تصاویر

با حضور سرپرست دانشگاه یاسوج، اعضای هیات رئیسه دانشگاه و جمعی از پرسنل دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، رئیس جدید این دانشگاه، رسماً فعالیت خود را آغاز کرد .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد دکتر احمد عریان، سرپرست دانشگاه یاسوج در این نشست گفت : همه ما باید به دنبال ایجاد دانشگاهی فرهیخته باشیم و برای رسیدن به دانشگاه رشدیافته باید از حاشیه‌های آسیب‌زا دوری کنیم .

وی با ابراز تاسف از نگاه‌های موجود به دانشگاه و مسئولیت‌های دانشگاهی در استان افزود: دانشگاه، محیطی است که همواره باید از مسائل سیاسی و قومی به دور باشد و برای گزینش مدیران دانشگاهی علمی‌بودن، جوانی و پویایی فرای هر مساله دیگری باید در اولویت باشد .

سرپرست دانشگاه یاسوج خاطرنشان کرد : دانشگاه یاسوج به عنوان دانشگاه مادر استان، نقش نظارت و ارزشیابی مهمی در آموزش عالی استان دارد و از این حیث حضور یک عضو هیات علمی دانشگاه یاسوج به افزایش کیفی سطح علمی و آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی کمک خواهد کرد .

عریان تصریح کرد: اگر بخواهیم دانشگاه و مسائل دانشگاه در استان جدی گرفته‌شود نیاز به همدلی همه واحدهای دانشگاهی است.

حجت الاسلام قاسم مقدم، مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه این آیین نیز با طبیعی‌دانستن این تغییرات مدیریتی گفت: ما همواره باید به دنبال تکلیف‌مداری باشیم و تغییر جایگاه‌ها نباید خللی در این هدف ایجاد کند .

عباس ظریفی، رئیس سابق دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با ارائه گزارشی از عملکرد 6 ساله خویش در این دانشگاه گفت : اگر تعامل و همدلی با دانشگاه‌ها بیشتر باشد، کارهای بزرگتری صورت خواهد گرفت .

امین موسایی، سرپرست جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با مهم‌دانستن وظیفه این دانشگاه گفت: قرار بوده و هست که این دانشگاه پل ارتباطی بین مهندسین نظری و استادکاران صنعتی باشد که از این هدف فاصله گرفته‌ایم .

وی افزود: اعتقاد دارم که اگر این دانشگاه به رسالت و ماموریت واقعی خویش بازگردد، هویت واقعی دانشگاه نمود پیدا خواهد کرد .

موسایی دانشگاه را کارخانه انسان‌سازی دانست و اظهارکرد: در یک کشور اسلامی، در کنار کارهای علمی مساله فرهنگ نیز نباید به فراموشی سپرده‌شود .

سرپرست جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر نقش نظارتی این دانشگاه اضافه کرد : کیفی‌سازی، پایش مدرسان و اهمیت‌دادن به واحدهای کارورزی از اهم برنامه‌ها خواهد بود .

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از زحمات عباس ظریفی، رئیس سابق دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد تجلیل و دکتر امین موسایی، عضو هیات علمی گروه مهندسی مکانیک دانشگاه یاسوج و دانش‌آموخته کشور آلمان، بعنوان سرپرست جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد.

یادآور می شود که قرار است مراسم تودیع و معارفه روسای سابق و جدید دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد بصورت رسمی و با حضور مسئولان استانی و کشوری در آینده نزدیک برگزار شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: