• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-1587-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد در بازید از ایسنا:

با کمبود موقوفه در کهگیلویه و بویراحمد مواجهیم

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد در راستای تقدیر و تشکر از همکاری و پوشش خبری مطلوب این خبرگزاری در زمینه اوقاف و امور خیریه از خبرگزاری ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد ظهر شنبه،( 19 خرداد ماه) بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل اوقاف به همراه حجت الاسلام محمد مومنی- مسئول اداره اوقاف شهرستان بهمئی و "حسین نادریان"- مسئول روابط عمومی اوقاف استان با حضور در دفتر این خبرگزاری، ضمن تأکید بر اهمیت کار رسانه‌ها در فرهنگ سازی در امور مختلف بویژه وقف و موقوفه، با فعالیت‌های این خبرگزاری آشنا شدند.

حجت‌الاسلام سیدنورالله جنتی‌پور گفت: توزیع 1000 بسته سبد کالا بین محرومان از برنامه‌های اجرایی اوقاف همزمان با ماه مبارک رمضان بوده است .

وی با اشاره به کمبود موقوفه در سطح استان، اظهارکرد: در زمینه وقف در قرآن با کمبود مواجهیم البته تاکنون شهرستان گچساران بیشترین موقوفات قرانی استان را داشته است که از سوی خانم ها صورت گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد افزود: در زمینه توسعه علم و فناوری استان تنها یک مورد موقوفه در شهر چرام داریم که باید جامعه دانشگاهی پیش قدم شوند و در این زمینه همکاری و کمک کنند.

حجت‌الاسلام جنتی‌پور خاطرنشان کرد: وقف در زمینه حوزه‌های علمیه، عزاداری امام حسین(ع) و قرآن در استان بسیار اندک است که در این خصوص نیازمند اطلاع رسانی و فرهنگ سازی از سوی رسانه ها بخصوص خبرگزاری ها هستیم.

وی با بیان اینکه تبلیغات علیه وقف در استان زیاد است، تصریح کرد: برخی با هدف قراردادن اعتقادات مردم و شیطنت هایی در فضای مجازی بحث امامزادگان ساختگی را دامن زده می شود که اعتقادات مردم را مورد هجمه قرار داده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: طی سال ۹۶بیش از ۴۵۰میلیون تومان در زمینه آسیب‌های اجتماعی استان از محل موقوفات مرتبط با رایزنی از سازمان مرکزی هزینه شده است .

جنتی پور ضمن تشکر از فعالیتهای خبرگزاری ایسنا و ایکنا در زمینه اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: این دو خبرگزاری تاثیرگذار و بدون طرفداری اخبار ما را پوشش می دهند که الحق و انصاب با وجود کمبودها و مشکلاتی که دارند زحمات مهم، تاثیرگذار و ارزشمندی می کشند.


همچنین، دکتر محمد سبحانی، رئیس جهاددانشگاهی واحد کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا بدون درنظر گرفتن جناح خاص سیاسی، بدون جانبداری و با رعایت اصل بی طرفی در حال فعالیت هستند و رمز موفقیت آنان در همین مقوله است .

وی بیان کرد: خبرگزاری ایسنا و ایکنا در استان از ترویج و تبلیغ فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی و امور و برنامه های اوقاف و امور خیریه استان غافل نخواهند ماند و بیش از پیش اخبار این حوزه را پوشش می دهند .

سبحانی به ضعف کارهای گروهی در استان گریزی زد و بر ضرورت تشکیل کارگروه انسجام سازمانی(نشست‌های کارشناسی شده) و آسیب شناسی آنان تاکید کرد .

رئیس جهاددانشگاهی واحد کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه جهاددانشگاهی کشور ۲ هزار نفر هیئت علمی مجرب و ۱۴۳مرکز، پژوهشکده، سازمان و واحد دارد، جهت همکاری با تمامی دستگاه‌های فرهنگی بخصوص اوقاف و امور خیریه اعلام آمادگی کرد.

سبحانی یکی از مهمترین فعالیتهای جهاددانشگاهی بخش فرهنگی است، اضافه کرد: جهاددانشگاهی آمادگی دارد با اوقاف و امور خیریه استان کارها و فعالیتهای مشترکی را در جهت خدمت به مردم استان انجام دهد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: