• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-5290-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

اجرای 500 پرروژه آب و خاک در کهگیلویه و بویراحمد

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 523 میلیارد ریال اعتبارات مصوب جهاد کشاورزی استان بوده است.

"عبدالعی بهاء الدینی" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: در کهگیلویه و بویراحمد بیش از 500 پروژه آب و خاک با پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد در دست اجراست.

وی بیان کرد: در سال 96 بالغ بر 523 میلیارد ریال اعتبارات مصوب جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: از این میزان اعتبار 180 میلیارد ریال آن تخصیص داده شد و تمام این اعتبارات از محل های مختلف و به صورت اسناد خزانه است.

بهاء الدینی عنوان کرد: در شهرستان گچساران پروژه های مهمی اعم از آبرسانی به اراضی کشاورزی بابا کلان از رودخانه زهره، تأمین آب اراضی امام زاده جعفر، طرح توسعه آبیاری دشت لیشترشبکه 3 و 4  در دست اجراست.

وی ادامه داد: پروژه تأمین آب580 هکتار اراضی کشاورزی بابا کلان با 210 میلیارد توسط قرارگاه خاتم الانبیاء با پیشرفت فیزیکی 40 درصدی در دست اجراست.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: در این پروژه استخر بالا 80 درصدپیشرفت فیزیکی ، تأسیسات آبگیر و ابنیه شامل ایستگاه پمپاژ، ساختمان برق و نگهبانی 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشتند و خط انتقال نیز در حال اجراست.

بهاء الدینی بیان کرد: پروژه تأمین آب 3500 هکتار از اراضی دشت امام زاده جعفر در حال اقدام بوده و تا کنون 3250 هکتار از این میزان تکمیل و مابقی نیز با همکارزی مردم به زودی تکمیل خواهد شد.

وی افزود: مطالعات و طراحی طرح توسعه آبیاری1200 هکتاراز اراضی  دشت لیشترشبکه 3 و 4 با اعتباری بالغ بر 210 میلیارد ریال به اتمام رسیده و به زودی توسط پیمانکاران آغاز خواهد شد.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: از این میزان اعتبار به این پروژه 150 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی آبیاری تحت فشار برای شبکه 4 و 60 میلیارد ریال نیز به شبکه 3 اختصاص داده شده است.

بهاء الدینی بیان کرد: در شهرستان باشت پروژه تأمین آب اراضی چالموره و چاه تلخ تکمیل و آبیاری تحت فشار انها نیز با پیشرفت 60 درصدی در دست اجراست.

وی اضافه کرد: پروژه تأمین آب اراضی غورک این شهرستان نیز فاز اول تأمین آب آن صد در صد تکمیل و فاز 3 و 4 شبکه تحت فشار این پروزه نیز با 30 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اقدام است.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: