• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-5190-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

آبرسانی به 180روستای کهگیلویه و بویراحمد با تانکر سیار

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 180 روستای استان با تانکرهای سیار آبرسانی می شوند که با توجه به روند خشکسالی احتمالا این تعداد افزایش یابد.

" فیض اله پاسره " در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: با توجه به محدودیت های مالی در کشور دولت به بخش آب و آبرسانی به خوبی توجه کرده است.

وی اظهار کرد: در کهگیلویه و بویراحمد 114 پروژه آبرسانی روستایی با اعتبار مصوب 600 میلیارد ریال وجود دارد.

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: از این میزان اعتبار مصوب 48 درصد ان بالغ بر 270 میلیارد ریال تخصیص داده شده است.

پاسره عنوان کرد: در کهگیلویه و بویراحمد 1641 روستا وجود دارد که بالغ بر 90 درصد از این روستاها دارای تأسیسات لوله کشی  آب اعم از سیستم های مخزن، شبکه لوله گذاری هستند.

وی ادامه داد: از این تعداد روستا یک هزار و 7 روستا پرجمعیت استان که بالغ بر 80 درصد از جمعیت روستایی را تشکیل دادند تحت پوشش بوده و نظام بهره برداری در این تعداد روستا حاکم است.

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در مجموع آب روستاهای استان از طریق 240 منبع آب تأمین می شود که از این تعداد127 چاه و مابقی نیز چشمه هستند. در استان کهگیلویه و بویراحمد60 هزار مشترک آب روستایی وجود دارد.

پاسره افزود: به180 روستای استان توسط تانکرهای سیار، آبرسانی صورت می گیرد و پیش بینی می شود با توجه به روند خشکسالی این تعداد افزایش یابد.

وی اضافه کرد:70.5 درصد از جمعیت روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد از آب آشامیدنی سالم بهره مند هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: