• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-5090-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

5 فقره پرونده قتل در کهگیلویه و بویراحمد منجر به سازش و عفو شد

رئیس دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در طول یک سال و نیم گذشته 5 فقره پرونده قتل در کهگیلویه و بویراحمد با تلاش بسیار منتهی به سازش و گذشت شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد حجت الاسلام غلامرضا مزارعی درحاشیه آئین بخشش قاتل در گچساران افزود:دستگاه قضایی تلاش می کند تا درکنار دیگر مسئولان آرامش را در جامعه ایجاد کند.

وی بیان کرد: از ریش سفیدان و بزرگان طوایف درخواست می کنم دستگاه قضا را در عفو و گذشت یاری کنند. وجود ریش سفیدان و معتمدین دراجرای عفو و بخشش در جامعه بسیار مهم است.

حجت الاسلام مزارعی عنوان کرد: دستگاه قضا در جهت اجرای عدالت و امنیت رسالتش برخورد با مجرمین در هر نوع جرماست.

وی گفت: از آنطرف رسالت اخلاقی و شرعی و در حوزه پیشگیری و ایجاد آرامش جامعه مجموعه ای تحت عنوان شورای حل اختلاف، رئیس دادگستری از سوی قوه قضائیه و در رأس آن از سوی مقام معظم رهبری رسالتی را بر عهده دارند که آرامش و دوستی را بین مردم نهادینه کنند.

رئیس دادگستری کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: در همین راستا دستگاه قضایی طبیعتا و کسانی که مرتکب قتل می شوند هم قانون گذار و هم شریعت مجازات آن را قصاص قرار داده است.

حجت الاسلام مزارعی بیان کرد: دستگاه قضا در فرصت مناسب پرونده ای را که بالغ بر 15 سال پیش مرتکب قتل شده بود را بررسی کرد. دستگاه قضایی رسالتش رسیدگی بوده و حکم قصاص این پرونده نیز صادر شد.

رئیس دادگستری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: جنبه عمومی جرم نیز حدود 10 سال بود که قاتل آن را تحمل کرده و بعد از آن ادامه حبس او به اعلام گذشت خانواد ه مقتول بستگی داشته است.

حجت الاسلام مزارعی اضافه کرد: خانواده مقتول در این پرونده به کرات مراجعه و اصرار به اجرا حکم قصاص داشتند.

وی گفت: با توجه به اطلاعات مختصری که داشتیم زمینه فراهم است پیگیر شده و معاونت قوه قضایی و شورای حل اختلاف  را وارد عرصه سازش کردیم.

رئیس دادگستری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در جلسات بعدی معاونت پیشگیری و رئیس دادگستری گچساران حضور داشته و جلساتی نیز با حضور خود من جهت گذشت و عفو در گچساران برگزارشد.

حجت الاسلام مزارعی عنوان کرد: پس از تلاش همه بزرگان و مسئولان و قوه قضائیه و آیت الله ملک حسینی و امام جمعه و دیگر مسئولان و ریش سفیدان در هفته گذشته خانواد ه مقتول اعلام گذشت کردند.   این گذشت زمانی اعلام شد که دستور اجرای حکم قاتل نیز صادر شده بود.

رئیس دادگستری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در طول یک سال و نیم گذشته 5 فقره پرونده قتل در کهگیلویه و بویراحمد با تلاش بسیار منتهی به سازش و گذشت شده است.

حجت الاسلام مزارعی اضافه کرد: خوبی و اصالت و تقوای مردم کهگیلویه و بویراحمد ستودنی است و اینگونه خوبی ها در این استان زبانزد است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: