• دوشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-4590-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

اجرای 5 پروژه جدید نفتی به ارزش یک میلیارد دلار توسط وزارت نفت در گچساران

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: 5 پروژه جدید نفتی به ارزش یک میلیارد دلار توسط وزارت نفت   در سال جاری برای شهرستان نفتخیز گچساران تعریف شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد غلامرضا تاجگردون در جلسه بررسی پروژه های عمرانی و اقتصادی گچساران افزود: در شهرستان گچساران 83 طرح مهم بالای 100 پروژه در این نشست بررسی می شود.

وی بیان کرد: پیمانکارانی که در اجرای طرح ها و پروژه ها دارای ضعف هستند نباید در مناقصات دیگر کهگیلویه و بویراحمد و گچساران و باشت شرکت داده شوند.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت نفت حدود 7 میلیارد دلار پروژه جدید را در هفته گذشته به شورای اقتصاد ارائه داد که تصویب شده است.

تاجگردون عنوان کرد: در این پکیج ارائه شده  در حوزه گچساران هیچ پروزه ای وجود نداشت که با تلاش وزیر نفت این اقدام انجام شد.

وی گفت:  5 پروژه جدید نفتی به ارزش ۱ میلیارد دلار توسط وزارت نفت  در سال جاری برای شهرستان نفتخیز گچساران تعریف شده است.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: 4 درصد از منابع این طرح ها به مسائل اجتماعی مناطقی که طرح ها در آنها اجرا می شوند اختصاص داده خواهد شد.

تاجگردون بیان کرد: به دلیلی اینکه  یکی از معضلات اصلی ما بحث اشتغال است پروزه هایی که در بخش اقتصادی معرفی می شوند از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: تمام دستگاه های اجرایی و مدیران کل باید در این راستا با شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران همکاری لازم را انجام دهند.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید هر چه سریعتر در پیمانکاران قوی را جهت اجرای این پروژه ها انتخاب کنیم.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران نیز در این نشست اضافه کرد: در خصوص راه اندازی مرکز نوآوری و توسعه فن آوری انرژی جلساتی را برگزار کردیم.

هوشنگ صیدالی اضافه کرد: تفاهم نامه ای نیز انجام شد که یک مقدار مناقصاتی در آن وجود داشت که به همین دیلی این موضوع در دست بررسی است.

وی گفت: پروژه های تعریف شده وزارت نفت در 5 میدان نفتی بی بی حکیمه، چلنگر، منصور آباد، گرنگان و سولابدر اجرا خواهد شد.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران تصریح کرد: به دلیل اینکه برخی از آنها در خاک خوزستان قرار دارند در این خصوص نیز پیگیری های لازم از سوی استاندار خوزستان انجام شده است.

به گزارش ایسنا، پروژهای عمرانی و اقتصادی شهرستان گچساران با حضور نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویر احمد و تعدادی از مدیران کل در شهرستان گچساران برگزارشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: