• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-3214-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

بهره برداری از بیمارستان ۲۸۳ تختخوابی یاسوج طی مهر ماه امسال

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: تلاش می‌ کنیم این پروژه بعد از هفته دولت به بهره برداری برسد و در اختیار مردم قرار گیرد .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد عزیز فیلی در نشست بررسی وضعیت بیمارستان ۲۸۳ تختخوابی یاسوج، با اشاره به اینکه تا زمان تجهیز کامل بیمارستان یاسوج، این پروژه افتتاح نمی‌شود، افزود: معارضات زمین بیمارستان یکی از مشکلات موجود بود که بخشی از معارضات مربوط به کارکنان تعاونی تامین اجتماعی است .

وی اظهار کرد: ۳,۵ هکتار زمین در شمال غربی شهر یاسوج واگذار و قرار شد با همکاری شهرداری و راه و شهرسازی این زمین تحویل کارکنان تعاونی تامین اجتماعی شود و زمینی که در اختیار کارکنان تعاونی است به راه و شهرسازی برای بیمارستان واگذار شود .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه نبود پارکینگ برای بیمارستان یاسوج از مشکلات و موانع افتتاح این بیمارستان است، خاطرنشان کرد: مقرر شد یک پارکینگ عمومی و یک اختصاصی برای کارکنان بیمارستان در نظر گرفته شود .

فیلی تصریح کرد: بیمارستان پارکینگ اختصاصی دارد اما نیاز به پارکینگ عمومی برای ارباب رجوع است که زمین سازمان تامین اجتماعی و دو هکتار زمین بخش خصوصی پیشنهاد شده و با تعامل با بخش خصوصی در این زمین پارکینگ و پد هلی‌کوپتر احداث می ‌شود .

وی در خصوص زمان بهره‌ برداری از بیمارستان یاسوج اضافه کرد: بیمارستان تا زمانی که تجهیز و موانع اجرایی آن رفع نشود افتتاح نخواهد شد، بنابراین تلاش می‌ کنیم که در ابتدای نیمه دوم امسال بعد از هفته دولت(در مهر ماه) شاهد افتتاح این پروژه مهم باشیم.

غلام‌محمد زارعی، نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: بیمارستان 283 تختخوابی یاسوج ساخته و به زودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد بنابراین معارضات زمین این بیمارستان ظرف دو هفته آینده حل شود .

وی با بیان اینکه برای برگزاری این نشست نیازی به حضور خبرنگاران نداشت، افزود: بیمارستان 283 تختخوابی یاسوج ساخته شده و به زودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

زارعی اظهارکرد: معارضاتی در خصوص زمین بیمارستان یاسوج وجود دارد و تعاونی مسکن تامین اجتماعی پیگیر رفع این مشکلات و معارضات است .

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نمی‌توانیم یک جمعیت 700 هزار نفری را معطل تعاونی تامین اجتماعی کنیم بنابراین دستگاه‌ها هر چه سریع‌تر نسبت به رفع مشکلات و معارضات اقدام کنند .

زارعی با اشاره به معارضات تامین اجتماعی، راه و شهرسازی، شهرداری و علوم پزشکی تصریح کرد: همه این دستگاه‌ها از مجموعه دولت هستند و نباید در این خصوص نگاه بخشی داشت .

وی ادامه داد: همه ما جمع شدیم که با تعامل و همکاری مشکلات بیمارستان را که عالم‌المنفعه و هزینه هنگفتی هم برای آن شده را حل کنیم و در اختیار مردم قرار دهیم.

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی  عنوان کرد: مشکلات موجود در خصوص زمین بیمارستان یاسوج ظرف دو هفته آینده حل و فصل شود و در یک چارچوب سندی ارائه شود . صحیح نیست دستگاه‌های نگاه بخشی داشته باشند، نگاه بخشی خوب اما خوبتر این است که منافع جامعه در نظر گرفته شود

زارعی اضافه کرد: راه و شهرسازی این آمادگی را دارد که تعهدات خود را نسبت به تعاونی تامین اجتماعی انجام دهد.

به گزارش ایسنا، عملیات اجرایی بیمارستان 283 تختخوابی شهر یاسوج از سال 86 آغاز شد و در 8 طبقه احداث شده است، حدود 830 نفر پرسنل و پزشک متخصص در این بیمارستان مشغول بکار می شوند. این بیمارستان هم اکنون ابنیه آن به اتمام رسیده و در مرحله تجهیز است که برای افتتاح و بهره برداری با مشکلاتی همچون نبود پارکینگ عمومی، پد هلی کوپتر، سوله تجهیزات پزشکی، دارو، سرم، اقلام مصرفی، سوله بحران و اقامتگاه همراه بیمار مواجه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: