• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-4190-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

فرماندار بویراحمد:

کمبود پارکینگ عمومی از مشکلات فراموش شده یاسوج است

فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: کمبود پارکینگ عمومی از مشکلات فراموش شده یاسوج بعنوان مرکز استان است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد شاهرخ کناری در نشست شورای ترافیک شهرستان بیوراحمد افزود: متاسفانه مساله پارکینگ در مرکز استان مبحثی فراموش شده است و پیگیری این مبحث به کندی پیش می رود بنابراین، با توجه به کمبود فضای پارکینگ مناسب برای شهروندان در مرکز استان ‌باید زیرساخت‌های لازم مثل خط کشی و نصب تابلوی کارت پارک و همچنین وضعیت صلاحیت پارکبان‌ها در مواجهه با مردم مورد بازنگری قرار گیرد .

وی با بیان اینکه سرعت کاه ها وضعیت استاندارد ندارند، اظهارکرد: وضعیت نامناسب و غیراستاندارد سرعتکاه ها در برخی از مناطق و خیابانهای مرکز استان در برخی مواقع باعث بروز تصادفات شده است که نارضایتی مردم را در پی داشته است .

فرماندار شهرستان بویراحمد با اشاره به دغدغه های عمومی مردم و همچنین تسهیل تردد در سطح معابر و خیابانها، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تاکنون شهرداری اقدام موثری به منظور ایجاد پارکینگ در سطح شهر انجام نداده است و همچنان ترافیک و ازدحام خودروهای پارک شده در سطح خیابان ها مشاهده می شود، ضروری است هر چه زودتر نسبت به صدور کارت پارک های الکترونیکی با رعایت اصول فنی و مکان یابی خیابان ها در مرکز استان اقدام عملی صورت گیرد .

کناری تصریح کرد: اینکه برای تمام خیابانها کارت پارک طراحی کنیم از نظر کارشناسی ممکن نیست و همه خیابان های مرکز استان از نظر عرض خیابانی ظرفیت این کار را ندارند و فرمانداری بویراحمد هم مجوزی در این خصوص صادر نخواهد کرد .

وی از آماده سازی طرح جامع ترافیکی مرکز استان خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با مشخص شدن مشاور طرح جامع ترافیکی مرکز استان بسیاری از معضلاتی که در حوزه ترافیکی شهر یاسوج وجود دارد، برطرف خواهد شد .

فرماندار شهرستان بویراحمد گریزی هم به آژانس های بیسیم و تاکسی تلفنی ها زد و ادامه داد: شناسایی کلیه تاکسی تلفنی های مرکز استان و حومه آن در بازه زمانی دو هفته در دستور کار شهرداری قرار گیرد .

کناری با بیان اینکه صلاحیت راننده های سرویس تاکسی تلفنی باید توسط دستگاه‌های ذیربط مورد تایید قرار گیرد، عنوان کرد: در برخی مواقع تخلفات آشکاری از آنها سر زده است که نوع خودرو، بغل نویسی درب خودرو و نصب تابلوی تاکسی، مورد تاکید قرار گرفته است .

وی تاکید ‌کرد: صلاحیت ترافیکی آژانس ها و تاکسی تلفنی ها، افراد، راننده و خودرو های آنها باید مورد ارزیابی قرار بگیرد تا مشکل امنیتی در این خصوص نداشته باشیم .

فرماندار شهرستان بویراحمد اضافه کرد: کیوسک‌ها نیز در شهر یاسوج مکان‌یابی صحیح ندارند یا اگر دارند با واسطه های متعدد و به صورت دلخواه بدون در نظر گرفتن مصوبات شورای ترافیک و پلیس راهور نصب شده‌اند که باعث ایجاد بار ترافیکی خواهند شد، بنابراین در صورت مشاهده به مراجع قضایی ارجاع داده خواهند شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: