• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1484-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد:

42تخصیص درصدی اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای کهگیلویه و بویراحمد تاکنون

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مجموعه اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای استان در سال 97، 660 میلیارد تومان است که تاکنون 277 میلیارد معادل 42 درصد این مبلغ به استان تخصیص پیدا کرده است.   

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد حسن نوروزی در نشست شورای برنامه ریزی استان با اشاره به محورهای هشت گانه در ارزیابی دستگاه‌های اجرایی استان افزود: 11 دستگاه در شاخص‌های ارزیابی امتیازات قابل قبولی کسب کردند که دانشگاه علوم پزشکی، جهاد کشاورزی، شرکت آب و فاضلاب روستایی، اداره‌کل راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، اداره کل زندان‌ها و نوسازی مدارس از جمله این دستگاه‌ها هستند .

وی اظهارکرد: در مجموع دانشگاه علوم پزشکی، آب و فاضلاب روستایی و جهاد کشاورزی دستگاه‌های برتر در شاخص‌های هشت گانه سال قبل هستند، ضمن اینکه بانک کشاورزی به عنوان بانک برتر، شهرداری باشت به عنوان شهرداری برتر و سه کارگروه امور زیربنایی، ستاد درآمدهای استان و کارگروه اشتغال برترین کارگروه‌های ذیل شورای برنامه‌ریزی معرفی شدند .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بانک کشاورزی با کسب نمره 17 با فاصله زیادی بانک اول و برتر استان کهگیلویه و بویراحمد شد و بعد از آن بانک سپه و صنعت و معدن مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند .

نوروزی به اعتبارات استان از بودجه سال 97 اشاره و تصریح کرد: مجموعه اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای استان در سال 97، 660 میلیارد تومان است که تاکنون 277 میلیارد معادل 42 درصد این مبلغ به استان تخصیص پیدا کرده است .

وی با اشاره به اینکه اعتبارات استان در بودجه سال 96، یک هزار و 150 میلیارد تومان است که 50.8 درصد آن معادل 589 میلیارد اعتبارات عمرانی است، ادامه داد: بودجه استان در سال جاری یک هزار و 66 میلیارد دیده شده است .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص پروژه‌های استانی پیوست قانون(پروژه‌های ملی استانی شده) عنوان کرد: سر جمع اعتبارات استان از پروژه‌های استانی پیوست قانون 205 میلیارد تومان است که در سه ماهه ابتدایی امسال 58 درصد این اعتبارات تخصیص یافته است .

نوروزی تاکید کرد: جمعیت استان 89 صدم درصد کشور است اما به لحاظ اعتباری در سال گذشته 2.7 درصد اعتبارات کشور را تملک کردیم و در سال جاری سهم استان 2.8 درصد از اعتبارات کشور است .

وی اضافه کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد رتبه 16 جذب اعتبارات را در اختیار دارد که این نشان دهنده تلاش نمایندگان مردم در مجلس است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: