• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-1385-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

نماینده گچساران و باشت:

تخصیص ۲۰ درصد اعتبارات عمرانی کشور به حوزه اشتغال

نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی از تخصیص ۲۰ درصد اعتبارات عمرانی کشور به حوزه اشتغال خبر داد .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "غلامرضا تاجگردون" ظهر پنجشنبه، دهم خرداد در نشست شورای برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد افزود: افزایش قیمت حامل های انرژی از جمله اهداف دیده شده در لایحه بودجه ۹۷ برای ایجاد اشتغال بود که مصوب نشد و با توجه به اهمیت حوزه اشتغال، ۲۰ درصد از منابع عمرانی و چند حوزه دیگر برای ایجاد اشتغال اختصاص یافت .

وی با اشاره به فراز و نشیب های بودجه از زمان تدوین تا اجرا، اظهارکرد: بودجه حداقل سه مرحله تدوین، تصویب و اجرا را می گذراند .

نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در بودجه ۹۷ در هر سه مرحله با سه شرایط محیطی متفاوت روبه رو هستیم و شرایط نیز تاثیر گذار بر تنظیم است .

تاجگردون تصریح کرد: ‌تنظیم بودجه دولت در آبان و آذر ماه و بعد از فضای انتخابات بود و یک فضای متعادل داشتیم و با دیدگاه ها و فضای جدید در مباحث اصلاح ساختاری مطرح بوده و لایحه کارشناسی شده دقیق و جهت گیری آینده کشور در لایحه دولت نیز مشخص بود .

وی ادامه داد: همچنین شرایط محیطی کشور بر رفتار مجلس برای تصویب بودجه تاثیر داشت و چالش هایی در این راستا مطرح بود .

رئیس کمیسون برنامه و بودجه مجلس گفت: مسائل اصلی یا توافق با رئیس جمهور مد نظر قرار گرفت و وارد مرحله اجرایی شدیم .

تاجگردون با بیان اینکه عرصه بین الملل نیز بر بودجه تاثیر گذار است، اظهار کرد: بحران های بین المللی نیز باید مهار شود و این موضوع در بودجه نیز تاثیر گذار است و عوامل و متغییر های برون زا در بودجه تاثیر محسوسی دارند .

وی بیان کرد: بودجه ۹۷ بودجه خاصی خواهد بود و با یک هدف تدوین شده و با یک روش دیگر باید اجرا شود که برای دولت به عنوان مجری و مجلس به عنوان تصویب کننده مهم است .

تاجگردون با تاکید بر اهمیت مردم محوری در توسعه اظهار کرد: در کنترل شرایط یک نکته بسیار مهم است و اگر فرآیند به سمتی برود که بخواهیم خود را حفظ کنیم صحیح نیست و نباید بگذاریم مردم از ما فاصله بگیریند،  چراکه  اگر فاصله بگیرند مناصب و اقدامات ما در پایداری کشور تاثیر گذار نخواهد بود .

نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین شرایط نرخ برابری ارز از جمله  اهداف دولت است و افزایش قیمت ذاتا به ضرر دولت و بودجه است و این موضوع به دلیل پمپاژ و خروج اعتبار از دولت تاثیر گذار است و اجرای نرخ برابری ارز منابع و مصارف دولت را تحت تاثیر قرار می دهد .

تاجگردون با اشاره به موضوع نقدینگی افزود: همچنین مشکلاتی در حوزه سپرده گذاران مؤسسات به وجود آمد که بار اعتباری و تامین نقدینگی را بر دولت تحمیل کرد .

وی با اشاره به نوسانات بازار، بیان کرد: در مجلس هیچ افزایش قیمتی نداریم، اما قیمت های خدمات بالا می رود و موضوعاتی مانند نرخ برابری ارز و نقدینگی این مباحث را رقم می زند .

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: درآمد مالیات کشور ۱۰۰ هزار میلیارد ریال و درآمد نفت ما ۱۴۰ هزار میلیارد ریال است و بودجه جاری کشور ۲۹۳ هزار میلیارد ریال است.  این موضوع نشان می دهد که باید برای بودجه جاری نیز اسناد داده شود .

تاجگردون با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت های تزریق نقدینگی در استان ها به نحو مطلوبی استفاده شود، خاطرنشان کرد: تهاتر بدهی ها در بودجه سال  ۹۷ نیز از جمله اهداف است .

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات خوب بودجه ای اعمال تهاتر ۱۰۰ میلیارد تومانی است، اظهار کرد: باید در کهگیلویه و بویراحمد نیز از این ظرفیت به نحو مطلوبی استفاده شود .

نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر جذب تسهیلات شش درصدی در استان، گفت: هنر مدیران اجرایی جذب این اعتبارات خواهد بود و عدم جذب این اعتبارات خیانت به مردم استان است .

تاجگردون با اشاره به اینکه عدم جذب این اعتبارات باعث انتقال به استان دیگری می شود،  افزود: باید جذب حداکثری این اعتبارات با اقدامات مدیریتی صحیح اجرایی شود .

وی تصریح کرد: باید اشتغال موثر ایجاد شود و بیم این را داریم که اکنون که چندین هزار میلیارد تومان تسهیلات گذاشته شده و ۲۰ درصد بودجه عمرانی نیز کم شده و بر روی محور اشتغال و تولید قرار گرفته است، هدفگذاری مطلوبی در این بخش انجام نشود . این در حالی است که بسیاری از کارخانه ها به دلیل عدم تامین نقدینگی دچار مشکل شده اند .

نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با وجود همه موارد و انتقادات پیرامون پرداخت یارانه ها، این موضوع توسط دولت در حال انجام است .

تاجگردون ادامه داد: تامین ۴۲ هزار میلیارد تومان برای تامین یارانه رقم کمی نیست و روز به روز تعداد یارانه بگیران در حال افزایش است .

کهگیلویه و بویراحمد در آیتم های اقتصادی ضعیف است

وی بیان کرد: در شرایط کنونی کشور همه تلاش می کنند که حقوق کارمند و یارانه بدهیم و تلاش برای پرداخت حقوق است .

نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به چالش های اقتصادی در استان، تصریح کرد: کهگیلویه و بویراحمد در آیتم های اقتصادی ضعیف است و باید اقدامات مناسبی برای توسعه این بخش انجام شود .

تاجگردون  افزود: باید به ظرفیت اقتصادی استان توجه شود و در حوزه اقتصادی و درآمد زایی برای مردم کار شود .

وی با اشاره به برون رفت درآمدهای بانک های خصوصی از استان، عنوان کرد: بانک های خصوصی ما در استان، دو برابر بانک های دولتی از مردم اعتبار جذب کرده اند و باید دید چه مقدار آن به استان بر می گردد و یک بانک دولتی نیز دو برابر تزریق می کند و این در حالی است کل هزینه مشکوک الوصول ۲۹۰ میلیارد تومان است . ‌باید بانک های خصوصی اعتبارات خود را متوجه استان کنند .

نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر وحدت نمایندگان استان گفت: در طرح های عمرانی بیش از آنچه توجه می کنید، ما نمایندگان استان برای اجرای طرح های عمرانی هماهنگ هستیم و حاشیه ای بر این موضوع وجود ندارد .

تاجگردون اضافه کرد: نگاه تعاملی به دستیابی به خروجی های مهم و توسعه همه جانبه استان کمک می کند و تفکر نمایندگان استان نگاه عدالت محوری در توسعه همه نقاط استان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: