• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-1185-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

نماینده بویراحمد و دنا:

بویراحمد با افزایش جمعیت روبه رو است

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: جابه جایی هایی جمعیتی در استان در حال انجام است و در شهرستان بویراحمد با افزایش روبه رو هستیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد غلام محمد زارعی ظهر پنجشنبه، دهم خرداد ماه در نشست شورای برنامه ریزی استان از تدوین سند راهبردی توسعه اقتصادی استان خبر داد و افزود: بحث اصلی آینده ما تمرکز بر حوزه توسعه اقتصادی و اشتغال خواهد بود و باید با تکیه بر محورهای توسعه و ظرفیت ها، سند جامعی برای توسعه اقتصادی استان تدوین و عملیاتی شود .

وی اظهار کرد: محصول تلاش های جمعی باعث شده که در طول سالهای اخیر، باوجود همه مشکلات و محدودیت ها، در استان موضوع تامین منابع مشکل کمتری داشته باشد و اقدامات مناسبی رقم بخورد .

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این مهم محصول کار، تلاش جمعی و شرایط ویژه ای است که در این مقطع از موقعیت استان وجود دارد .

زارعی تصریح کرد: پیشرفت استان و موفقیت مردم در گرو نگاه مشترک مردم و مسئولان است و مردم ما با همه مشکلات موجود، در اجرای منویات نظام و برنامه توسعه استان همکاری دارند .

وی ادامه داد: برای خدمت به مردم تردیدی نیست، منابع و ظرفیت نیز موجود است و باید برآیند این مهم که کار عملیاتی است، اجرایی شود .

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت توسعه روستایی، عنوان کرد: در بودجه سه سال اخیر، به موضوع اقتصاد روستایی توجه ویژه ای شد و در حوزه آب، اشتغال روستایی و مکانیزه سازی ها اقدامات مناسبی انجام شده است .

زارعی با اشاره به رشد جمعیتی این دو شهرستان بیان کرد: جابه جایی هایی جمعیتی در استان در حال انجام است و این موضوع در شهرستان بویراحمد در حال افزایش است و جمعیت شهرستان بویراحمد به ۴۲ درصد رسیده است و بیش از ۶ درصد نیز در شهرستان دناست .

وی خواستار در نظر گرفتن شاخص جمعیت در توزیع اعتبارات شد و تاکید کرد: باید این مهم مورد توجه قرار بگیرد .

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر مبادله برنامه ریزی شده و به موقع موافقت نامه ها، اضافه کرد: تخصیص سال ۹۷ قبل از مبادله موافقت نامه به معنای یک نشانه خوب است و باید در حوزه مبادله ها عملکرد مناسبی داشته باشیم و با یک ضریب بهتر مبادله موافقت نامه ها عملیاتی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: