• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-785-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

برای توسعه مدیریت ها در سطح استان از ظرفیت جوانان استفاده می شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ظرفیت جوانان برای توسعه مدیریت ها در سطح استان استفاده می شود .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی محمد احمدی دوشنبه، هفتم خرداد در نشست با جوانان افزود: افتخار آفرینی جوانان در بخش هایی مانند حوزه ورزش نام و آوازه استان را در سطوح مختلف مطرح می کند و باید از ظرفیت های مختلف این بخش به نحو مطلوبی استفاده شود .

احمدی با بیان اینکه از طرح اشتغال و کارآفرینی با محور خیرین استقبال می شود، اظهارکرد: موضوع اشتغال و بیکاری در کشور یک موضوع جدی است و از ظرفیت های مختلف برای رفع مشکلات استفاده می شود .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بستر سازی خلق اشتغال در حوزه استارت آپ ها و کسب و کارها می تواند با تکیه بر ظرفیت های خیرین فراهم شود و از طرح این موضوع و ساز و کار آن حمایت می شود .

احمدی با اشاره به بکارگیری جوانان در پست های مدیریتی و تحول در دیدگاه های مدیریتی، تصریح کرد: در سطح استان جوانگرایی را دنبال می کنیم و در انتصاب ها سعی می شود که میانگین سنی به سمت جوانگرایی باشد .

وی ادامه داد: به همه دستگاه های اجرایی نیز توصیه استفاده از نیروی جوان را داشته ایم، اما قبل از اینکه اکثر جوانان ما مشکل مدیریتی داشته باشند، مشکل اشتغال دارند و باید فضا برای ایجاد فرآیندهای تصمیم سازی فراهم شود .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: اعتقاد ما به این است که بکارگیری جوانان باعث ایجاد فضا برای سایر جوانان می شود .

احمدی با اشاره به بافت و فضای استان، تاکید کرد: در گذشته مناسبات قدرت در این استان صرفا حول محور قانونمداری، شایسته سالاری و قانون گرایی نبوده است و مناسبات مدیریتی در استان تحت تاثیر مؤلفه های غیر استانداردی بوده است که آرام آرام این موارد را درست می کنیم و برای اینکه این اتفاقات در استان نیفتند، مقاومت ها به شدت در حال افزایش است .

وی تاکید کرد: دیدگاه ما این است که با اقتدار توأم با تعامل به جلو برویم و فضا را اصلاح کنیم .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: همچنین برای تشکیل شورای مشورتی جوانان در استان از ظرفیت های مختلف استفاده خواهد شد و تحقق این مهم مورد تاکید است .

احمدی با اشاره به عدم تطبیق سرانه ورزشی استان با استاندارد ها افزود: سرانه ورزشی در استان استاندارد نیست و اولویت ما بر این است که پروژه های در حال ساخت را تکمیل کرده و بعد به سمت کیفیت بخشی رفته و به دنبال خلق فرصت های برابر باشیم .

وی با اشاره محدودیت های اعتباری دولت، تصریح کرد: مقایسه اعتباری دولت های نهم و دهم با دولت فعلی نشان می دهد که در هشت سال دولت های نهم و دهم، یکهزار میلیارد دلار صادرات نفت داشته ایم و این در حالی است که در دولت فعلی طی این پنج سال این رقم به ۲۵۰ میلیارد دلار نیز نرسیده است، اما ما تلاش می کنیم که آنچه حق مردم ما در ابعاد مختلف شاخص های بهداشتی، ورزشی، رفاهی و ... است محقق شود .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ضرورت حمایت از سرمایه گذاری و بیان اینکه استان هیچ بهانه ای برای پیشرفت نکردن ندارد، اظهارکرد: بازار خوب، اقلیم خوب، مردامان خوب و عزم و اراده خوب در این استان وجود دارد، اما نیاز به تحولات نهادی داریم و مقاومتی هایی در مناطقی مانند ما استان وجود دارد .

احمدی گفت: تا مردم ما به این باور نرسند که نفع جمعی می تواند منافع فردی را تامین کند، تنگ نظری های برخی کنار گذاشته نمی شود و ما زمانی موفق می شویم که خود را برای استان در درجه دوم قرار دهیم .

وی خاطرنشان کرد: گاهی بی اطلاعی ها، فقر توسعه ای و ... باعث می شود که فرصت های طلایی از استان گرفته شود و وقتی یک جمعی به نتیجه می رسند که یک مسیر می تواند برای توسعه و رفع مشکلات مفید فایده باشند، بقیه افراد نیز باید در رفع اشکالات کمک کنند .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: چوب لای چرخ چنین مواردی گذاشتن به معنای گرفتن فرصت ها از جامعه است و هیچگونه کمکی به پیشرفت جامعه نمی کند .

احمدی بیان کرد: البته افرادی دغدغه دارند و از سر دلسوزی مواردی را مطرح می کنند که این مهم باید از مسیر منطقی آن طی شود و با بیان دغدغه ها با نگاه کارشناسی برای توسعه استان اقدام شود .

وی به تحولات انجام گرفته در راستای توسعه استان اشاره کرد و ادامه داد: در حوزه نیروگاه ۵۰۰ ‌مگاواتی دهدشت اقدامات مناسبی انجام شده و همچنین پتروشیمی گچساران در یکسال گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته و سد تنگ سرخ با سرعت مناسبی رو به ساخت قرار گرفته است .

وی افزود: با وجود کمبود اعتبار و تخصیص محدود، ۱۰۰ میلیارد تومان برای مسیر پاتاوه گرفته ایم که در طول سالهای اخیر بی سابقه بوده است .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تخصیص اعتبار برای پل سوم بشار گفت: در طول ۹ سال گذشته تنها چهار میلیارد تومان به پل سوم بشار اختصاص داده شد و این در حالی است که در ۹ ماهه اخیر ۱۸ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه در نظر گرفته شد که ۸ میلیارد تومان آن تخصیص داده شده است .

احمدی افزود: همچنین طی هفته های آینده باند اول پل با دو خط باز می شود و باند دوم نیز تا پایان سال زیر بار می رود .

وی اظهار کرد: این اقدامات برای استانی با این ظرفیت کوچک است و کاش اقدامات زیربنایی بزرگتری می شد و انرژی را بر روی کارهای بزرگتر می گذاشتیم،  اما باید با همین حداقل ها نیز جلو برویم و سیمای شهر بهبود یابد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر رفع موانع و چالش های اجتماعی و فرهنگی تاکید و تصریح کرد: دستگاه ها باید به شکل عملیاتی و کاربردی اقداماتی خروجی محور را عملیاتی کنند .

احمدی افزود: در مباحث مختلف آسیب های اجتماعی کارهای خوبی شده، اما باید بیشتر از این کار شود و نباید سرمایه های اجتماعی به باد بی توجهی برود و توسعه سلامت اجتماعی نیز مورد تاکید است .

وی بر حمایت و استقبال از تشکل های مردم نهاد تاکید و بیان کرد: از ظرفیت تشکل های مردم نهادی که قلبشان برای استان بتپد و خروجی داشته باشند، حمایت می شود .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی با نرخ 6 درصد خبر داد و گفت: باید از چنین ظرفیت هایی برای ایجاد  اشتغال پایدار استفاده شود .

احمدی افزود: در حوزه صنعت استان حمایت های مختلفی از واحد های تولیدی شده است و توسعه مدیریتی در این واحد ها نیز مورد تاکید است .

وی بر برون سپاری خدمات و کوچک سازی دولت تاکید و اضافه کرد: ایجاد اشتغال پایدار با افزایش ظرفیت های بخش خصوصی ضروری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: