• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1184-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

بهره برداری از فاز اول پل سوم بشار در عید فطر

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح و بهره برداری از فاز اول پل سوم بشار در عید سعید فطر خبر داد .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی محمد احمدی در حاشیه بازدید از پل سوم بشار در جمع خبرنگاران افزود: یکی از مشکلات شهر یاسوج بحث مبادی خروجی و ورودی این شهر است و این شهر به نسبت سایر مناطق استان از رشد نسبی جمعیتی بالاتری برخوردار است .

وی با بیان اینکه دسترسی بهتر مردم و حل مشکلات ترافیکی موضوع قابل توجهی است، اظهار کرد: پل سوم بشار از سال ۸۱ تعریف شده بود و باید خیلی زودتر از زمان حاضر به بهره برداری می رسید .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مشکلات اعتباری و عدم تحقق برنامه ریزی ها از جمله موارد قابل ذکر برای طولانی شدن روند احداث این پل است و در برنامه پنجم توسعه تنها پنج میلیارد تومان برای این پروژه تزریق شده بود .

احمدی با بیان اینکه با ورود به استان در راستای بررسی موانع پیش روی توسعه ترافیکی و حمل و نقل شهر یاسوج هدفگذاری هایی انجام شد، تصریح کرد: تلاش شد که تمرکز بالایی بر این پروژه گذاشته شود و بهره برداری از این پل در کمترین زمان ممکن عملیاتی شود .

وی ادامه داد: در سال گذشته ، ۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار برای این پروژه تخصیص یافت و ۱۸ میلیارد تومان برای تکمیل فازهای آن در نظر گرفته شد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به جزئیات پل سوم بشار عنوان کرد: این پل دارای دو باند و چهار خط است که در صورت مساعد بودن شرایط جوی، فاز اول آن در روز عید سعید فطر به بهره برداری خواهد رسید .

احمدی تاکید کرد: دو رمپ این پل نیز در حال احداث است و باند دوم نیز با تکمیل رمپ ها تا پایان سال ۹۷ به بهره برداری خواهد رسید .

وی افزود: در فاز دوم نیز اتصال پل به کمربندی جنوبی شهر یاسوج عملیاتی خواهد شد و  ‌با تکمیل این پل، یکی از گره های ترافیکی مرکز استان مرتفع خواهد شد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ساخت پل چهارم بشار، تصریح کرد: این پل در محدوده شهری و در حوزه شهرداری قرار دارد و بازدیدی نیز از این پل داشته ایم و امید است همزمان با بهره برداری از باند دوم پل سوم بشار، پل چهارم نیز به بهره برداری برسد .

احمدی در خصوص احداث پل پنجم بشار، بیان کرد: صحبت هایی در این حوزه شده و باید متناسب با رشد جمعیت توسعه زیرساخت های ترافیکی نیز عملیاتی شود و مباحث مطالعه این طرح مطرح است .

به گزارش ایسنا، فاز اول پل سوم بشار پس از قریب به ۱۶ سال در آستانه بهره برداری قرار گرفته و به نوعی طلسمی ۱۶ ساله شکسته خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: