• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-1690-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

اجرای طرح تأمین آب 3500 هکتار اراضی لیشتر گچساران

مدیر عامل آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح تأمین آب اراضی لیشتربا پیشرفت فیزیکی 30 درصدی با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال از طرح های مهم گچساران است.

به گزارش ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی داودی مهر در جمع خبرنگاران افزود: پروزه های بسیار خوبی در دو شهرستان گچساران و باشت در بخش امور آب منطقبه ای در دست اجراست.

وی بیان کرد: مناقصه طرح تامین آب اراضی منطقه لیشتر گچساران برگزار و پیمانکار آن نیز مشخص شده است.

مدیر عامل آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: امید می رود که این پیمانکار توانمد بتواند تمام تاخیرات پیمانکاران و عوامل  قبلی را در این طرح جبران کند.

داودی مهر عنوان کرد: تاخیرات اجرای طرح تأمین آب اراضی لیشتر به دلیل بسته شدن کد اعتباری در دوره قبل و تعیین تکلیف عوامل و پیمانکاران قبلی بوده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه با تلاش و پیگیری نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس و وزارت نیرو و استاندار کد احیاء شد و تعدادی از پیمانکاران قبلی این پروژه نیز تعیین تکلیف شدند.

مدیر عامل آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: طرح تأمین آب پنج هزار هکتار اراضی لیشتر با پیشرفت فیزیکی 30 درصدی یکی از طرح های مهم شهرستان گچساران بوده که اجرای حدود 3500 هکتار از این اراضی بر عهده آب منطقه ای و 1500 هکتار نیز بر عهده جهاد کشاورزی است.

داودی مهر بیان کرد: اعتبار مصوب این طرح در سال مالی 97 – 96 بالغ بر 50 میلیارد ریال است که محل طرح های مشترک در گچساران تأمین خواهد شد.

وی افزود: اجرای طرح تأمین آب حدود 1200 هکتار از اراضی منطقه لیشتر به طور کامل تا کنون اجرا شده است و حدود 1700 هکتار نیز در دست اجر ا و مابقی نیز باید به خاطر برخی از تأسیسات زیر بنایی تعیین تکلیف شوند.

مدیر عامل آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: برای اجرای  طرح های تأمین آب اراضی در گچساران و باشت اعتباری حدود ۵۲۰ میلیارد ریال مصوب شده که از این میزان ۳۵۰ میلیارد ریال آن تخصیص داده شده است.

داودی مهر اضافه کرد: در شهرستان گچساران و باشت طرح هایی مهمی اعم از تأمین آب اراضی دشت مور، لیشتر وباشت، ساماندهی رودخانه باشت و دیل نیز در دست اجراست.

وی گفت: در اجرای این طرح ها بیش از هزار میلیارد ریال در فاز اول و دوم تأمین آب اراضی دشت امام زاده جعفرو خان احمد و حدود ۱۴۰ میلیارد ریال نیز در ساماندهی رودخانه باشت و دیل و ۲۰ میلیارد ریال در دست مور هزینه شده است.

مدیر عامل آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: حدود سه هزار هکتار از اراضی باشت و ۶۶۵۰ هکتار از اراضی امام زاده جعفر در فاز اول و دوم، پنج هزار هکتار اراضی لیشتر و ۱۳۰۰ هکتار در دشت مور و یک هزار هکتار از اراضی تنگ انگشترک و آبرزی تأمین آب خواهد شد.

داودی مهر اضافه کرد: با اتمام طرح های گچساران و باشت و وارد مدار شدن آنها برای بیش از ۷ هزار نفر در این دو شهرستان اشتغالزایی ایجاد می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: