• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-884-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار :

شیوه فروش و عرضه گوشت قرمز در کهگیلویه و بویراحمد درست نیست

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: شیوه فروش و عرضه گوشت قرمز در سطح استان درست نیست.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی محمد احمدی یکشنبه، ششم خردادماه در نشست ستاد تنظیم بازار استان افزود: تنظیم کارشناسی شده بازار استان با در نظر گرفتن حقوق تولید کننده و جامعه هدف مصرف ضروری است .

وی اظهارکرد: باید از نوسانات قیمت ها در بازار جلوگیری شود و مدیریتی در این محور مطلوب است که تولید کننده ضرر نکرده و فشاری بر مصرف کننده نیز وارد نشود .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه حوزه کالا دو بخش کالای اساسی و کالای سایر را تشکیل می دهد، خاطرنشان کرد: کنترل دو حوزه با تحقق نظارت های کارشناسی شده ضروری است .

احمدی با اشاره به اینکه نوسانات در همه بازارها وجود دارد و اصناف نیز با دولت ها چانه زنی می کنند، تصریح کرد: تولید کننده و مصرف کننده در کشور ما نیز از بطن جامعه و مردم هستند و باید در حوزه افزایش قیمت ها، افزایش نهاده در نظر گرفته شود .

وی با اشاره به نوسانات قیمت گوشت قرمز در استان ادامه داد: سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده مواردی را برای تحقق حمایتی مطرح کرده است و باید به این موارد توجه شود .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به طرح موضوع افزایش قیمت گوشت قرمز عنوان کرد: افزایش یا کاهش قیمت ها باید با آنالیز صحیح انجام شود و شیوه فروش و عرضه گوشت قرمز در استان درست نیست . اینکه قیمت گوشت در استان را با سایر استانها مقایسه کنیم اشتباه است چراکه هر استانی شرایط خاص خود را دارد.

احمدی با بیان اینکه تخلفاتی در حوزه عرضه دام استان وجود دارد، تاکید کرد: باید وجدان کاری داشته باشیم، اما با توصیه اخلاقی نمی توان جامعه را اداره کرد و تحقق مدیریت صحیح، سیستم اصولی را طلب می کند .

وی بیان کرد: همچنین باید نظارت ها بر بازار گوشت استان جدی باشند تا فرصت را از متخلفات بگیریم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح افزایش یا کاهش قیمت ها در جلسات تنظیم بازار اصولی نیست و کمیته ای تخصصی با محوریت صنعت معدن و تجارت استان بررسی این موضوع را به شکل کارشناسی شده انجام خواهد داد. پیشنهاد کارشناسی در مورد قیمت گوشت قرمز استان داده شود.

احمدی افزود: همچنین اکیپی برای بررسی عرضه گوشت به استان های همجوار اعزام و گزارشی را از سطح و نوع خدمات در این بخش ارائه خواهد داد.

وی اضافه کرد: قصابان و واحدهای عرضه گوشت شرعا و قانونا حق ندارند بجای گوشت بزغاله و بره گوشت میش و بز به خریدار بفروشند و سازمالن صنعت، معدن و تجارت نیز باید بر این مساله نظارت و کنترل بیشتری داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: