• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-584-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

۵۰ درصد ظرفیت تولید گوشت سفید کهگیلویه و بویراحمد خالی است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۵۰ درصد ظرفیت تولید گوشت سفید در این استان خالی است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی محمد احمدی پیش از ظهر یکشنبه در نشست اقتصاد مقاومتی افزود: در حوزه تولید گوشت سفید با محوریت تولید مرغ، استان ظرفیت بالقوه تولیدی دارد و باید کمبود میزان تولید با صدور مجوز و عملیاتی شدن افزایش تولید اجرایی شود .

وی اظهارکرد: می توانیم با پرداخت تسهیلات لازم این ظرفیت خالی را فعال کنیم اما پیگیری برای مساعدت وزارت جهادکشاورزی در زمینه صدور مجوز را می طلبد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در صورتی که این استان می تواند یکی از صادرکنندگان گوشت سفید باشد متاسفانه 50 درصد ظرفیت تولید و مورد نیاز استان خالی است و از استانهای همجوار وارد می شود.

احمدی خواستار توجه به زنحیره کامل تولید در استان شد و تصریح کرد: بهره وری بهتر در استان و افزایش اشتغال با تحقق این موضوع به دست می آید . زنجیره تولید گوشت قرمز در این استان تکمیل نیست که باید تدابیر لازم در این زمینه اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه کاهش تصدی گری دولتی با واگذاری پروژه ها در چارچوب قوانین و هدفگذاری ها اجرایی خواهد شد، ادامه داد: در بسیاری از بخش ها می توان با تحقق واگذاری، کاهش تصدی گری دولتی را رقم زد و دستگاه ها باید در محورهای اصلی برنامه های خود گام بردارند .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به واگذاری سالن های ورزشی آموزش و پرورش، عنوان کرد: باید از چنین ظرفیتی با نگاه به واگذاری به بخش خصوصی استفاده کرد و امکانات و ظرفیت ها برای استفاده اقشار مختلف جامعه به کار گرفته شود .

احمدی تاکید کرد: در بسیاری از پروژه های دستگاه ها و ادارات می توان با واگذاری اصولی و قانونی خروجی درآمدی را نیز محقق کرد .

وی با اشاره به ضرورت توسعه صنایع تبدیلی در استان بیان کرد: در بخش هایی مانند دانه های روغنی آمارها افزایش 6 برابری را نشان می دهد اما توسعه هماهنگ با تولید صنایع تبدیلی به نحو مطلوبی اجرایی نشده است .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار تحقق عملی اقتصاد مقاومتی در استان شد و گفت: تحقق این مهم در بخش های مختلف ضروری است .

احمدی با توجه به مصارف کشاورزی استان و لزوم مدیریت این حوزه افزود: باید سیاست ها و الگوی کشت صحیح به کشاوزان داده شود . همچنین باید گزارشی از برنامه مدیریت و بهره وری آب در حوزه کشاورزی ارائه شود .

وی همچنین بر رفع مشکلات واگذاری پیرامون پروژه گردشگری کوه گل و واگذاری اصولی و برنامه ریزی شده چند پروژه دیگر تاکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: