• چهارشنبه ۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-386-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

سرپرست دانشگاه فرهنگیان_پردیس شهید ایزدپناه یاسوج:

پردیس شهید ایزدپناه یاسوج با مشکل فضای فیزیکی و خوابگاه مواجه است

سرپرست دانشگاه فرهنگیان_پردیس شهید ایزدپناه یاسوج گفت: این دانشگاه با مشکل فضای فیزیکی و خوابگاه مواجه است .

«بختیار کرمی» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: 677 دانشجو معلم در این دانشگاه مشغول تحصیل می کنند .

وی اظهارکرد: 438 دانشجو از این تعداد در مقطع کارشناسی پیوسته، 138دانشجو در مقطع کارشناسی ناپیوسته و 101 نفر فارغ التحصیل دیگر دانشگاه ها که به صورت دوره ای و از طریق آزمون استخدامی آموزش و پرورش جذب شده اند، هستند .

سرپرست دانشگاه فرهنگیان_پردیس شهید ایزدپناه یاسوج خاطرنشان کرد: این تعداد دانشجو در رشته های علوم تربیتی، ریاضی، ادبیات و تربیت بدنی درحال تحصیل اند .

کرمی تصریح کرد:70 درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بومی و 30 درصد مابقی را دانشجویان غیربومی تشکیل می دهند .

وی در خصوص جذب دانشجوی جدید ادامه داد: با توجه به سیاست های سازمان مرکزی، کمک وزارت آموزش و پرورش برای نیازسنجی رشته ها در استان ها از طریق کنکور سراسری برای پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جدید اقدام می شود .

سرپرست دانشگاه فرهنگیان_پردیس شهید ایزدپناه یاسوج نیروی انسانی، ساختمان و فضای فیزیکی آموزشی و اداری، مکان مناسب در شان دانشجومعلمان، کمبود شدید هیئت علمی و خوابگاه از مهم ترین مشکلات پردیس شهید ایزدپناه یاسوج عنوان کرد .

کرمی با اشاره به خسارت های ناشی از زلزله های اخیر در سطح استان به این دانشگاه بیان کرد: در پی زلزله های اخیر تخریب های قابل توجه در ساختمان های اداری و خوابگاه دانشگاه وارد شد به طوری که غیرقابل سکونت شدند .

سرپرست دانشگاه فرهنگیان_پردیس شهید ایزدپناه یاسوج گفت: 6نفر عضو هیئت علمی، 8 نفر مامور از آموزش و پرورش و 90 نفر حق التدریس در این دانشگاه مشغول تدریس هستند .

کرمی افزود:410 دانشجومعلم این دانشگاه در خوابگاه ملکی و 100 دانشجوی دیگر در خارج از دانشگاه اسکان دارند. خوابگاه این دانشگاه کیفیت لازم را ندارد و جوابگوی نیاز دانشجویان نیست که همین تعداد اسکان یافته نیز به سختی اسکان داده شدند .

وی اظهارکرد: 6نشریه دانشجویی در بخش های مختلف از جمله ادبی، اجتماعی و طنز در این دانشگاه فعالیت دارند .

سرپرست دانشگاه فرهنگیان_پردیس شهید ایزدپناه یاسوج در خصوص فعالیت تشکل های دانشجویی در این دانشگاه بیان کرد: دو تشکل دانشجویی بسیج و انجمن اسلامی در این دانشگاه فعالند .

با کمبود بودجه و زیرساخت های ورزشی نیز مواجهیم

کرمی خاطرنشان کرد: سرانه فرهنگی شفاف و دقیقی به ما اعلام نشده است،متاسفانه همیشه کارهای فرهنگی ما بودجه مشخصی نداشته و معطل مانده است .

وی با بیان اینکه به ازای هر کانون دانشجویی_فرهنگی این دانشگاه 500 هزار تومان سرانه اختصاص داده می شود، تصریح کرد: این میزان سرانه کافی نیست و برنامه های فرهنگی زیادی و در شان دانشجومعلمان را با این سرانه نمی توانیم انجام دهیم .

سرپرست دانشگاه فرهنگیان_پردیس شهید ایزدپناه یاسوج ادامه داد: فعالیت های مطلوبی در زمینه ورزش به خصوص فوتسال، تنیس روی میز، ورزش های همگانی و شنا در این دانشگاه انجام شده که مقام هایی در این زمینه کسب کرده ایم البته با کمبود بودجه و زیرساخت های ورزشی نیز مواجهیم .

بخش پژوهش و فرهنگ دانشگاه فرهنگیان وضعیت خوبی ندارند

کرمی عنوان کرد: متاسفانه بودجه پژوهشی این دانشگاه همچون سرانه فرهنگی وضعیت خوبی ندارد اما امیدواریم با حمایت و کمک های سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان فعالیت های حوزه پژوهش پردیس شهید ایزدپناه یاسوج از حالت کما بیرون بیاید و بهتر شود. البته در نمایشگاه های پژوهش استان حضور فعال داشته ایم .

وی اضافه کرد: همچنین همایش سراسری موفقیت ها، توانمندی ها و چالش های کلاس های چندپایه طی فروردین ماه در این دانشگاه برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: