• سه شنبه ۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-284-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد:

26 روستای کهگیلویه و بویراحمد از نعمت برق برخوردار می‌شوند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از برقدار شدن 26 روستای این استان خبر داد .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "داود راهزادی " در حاشیه بازدید از عملیات اجرایی فاز پنجم پیچاب باشت به رسانه ها گفت: براساس پیشنهادات ارائه شده به شرکت توانیر و درصورت موافقت مجری برق روستایی این شرکت، 26 روستای استان کهگیلویه و بویراحمد در سالجاری از نعمت برق پایدار برخوردار خواهند شد .

وی تعداد خانوار این روستاها را 234 خانوار عنوان و اظهارکرد: تمامی روستاهای با کد روستایی در استان کهگیلویه و بویراحمد از نعمت برق پایدار برخودار شده و جشن برقرسانی به آنها نیز برگزار شد .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اعتبار برقرسانی به روستاهای عنوان شده تا موافقت نهایی شرکت توانیر معلوم نیست و بعد از موافقت این شرکت، اعتبارات برقرسانی به این روستاها مشخص می شود .

راهزادی، بیشترین روستاهایی که در صورت موافقت شرکت توانیر طی سالجاری در استان کهگیلویه و بویراحمد از نعمت برق برخودار می شوند را در شهرستان بویراحمد عنوان کرد .

وی خاطرنشان کرد: 12روستا در شهرستان بویراحمد، پنج روستا در شهرستان چرام، سه روستا در شهرستان باشت، 2روستا در شهرستان گچساران، 2روستا در شهرستان کهگیلویه و 2روستا در شهرستان لنده، روستاهایی است که اکنون از سوی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد برای برقرسانی به شرکت توانیر اعلام شده است .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: براساس تصمیم شرکت توانیر، برقرسانی به روستاهایی که با شبکه های فشار متوسط یک کیلومتر فاصله دارند در اولویت برقرسانی روستایی قرار دارد .

راهزادی مهمترین مشکلات برای برقرسانی به روستاهای زیر 10خانوار در استان کهگیلویه و بویراحمد را منابع طبیعی و اراضی ملی، حریم محورهای ارتباطی، نداشتن کد روستایی وزارت کشور و عشایری بودن آنان عنوان کرد .

به گزارش ایسنا، 1763 روستا در استان کهگیلویه و بویراحمد هم اکنون از نعمت برق پایدار برخودار هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: