• سه شنبه ۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-387-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

اعزام زائران عتبات و اربعین در قالب "کاروان هاي آزاد" خلاف قانون است

رئیس حج و زیارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعزام زائران عتبات و اربعین در قالب "کاروان هاي آزاد" خلاف قانون است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "رحمان فاضلی" سه شنبه، یکم خرداد 97 با بیان اینکه افزایش امنیت زائرین در گرو پوشش ساماندهی در قالب سازمان حج و زیارت است، افزود: حج و زیارت استان در حوزه زیارت در کشور عراق پوشش عادی و اربعین را انجام می دهد که پنج هزار و ۱۴۴ نفر در سال گذشته به زیارت کربلا اعزام شدند .

وی اظهارکرد: در راهپیمایی اربعین، باوجود تاکیدات صریح قانونی که باید زیارت ها توسط حج و زیارت و با ساماندهی آن انجام شود، افرادی تحت عنوان "آزاد بر" نسبت به انتقال افراد اقدام می کنند .

رئیس حج و زیارت کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: آسیب های مختلفی در قالب این اعزام ها به وجود می آید که مشکلاتی را نیز رقم می زند .

فاضلی تصریح کرد: ‌حج و زیارت قرارداد امنیتی دارد و پوشش افراد در حوزه خدماتی نیز مناسب بوده و این در حالی است که "آزادبرها" خدمات مطلوبی ندارند .

وی بیش از ۹۷ درصد سوانح به وجود آمده در کشور عراق برای زائران جامعه هدف را در حوزه خارج از پوشش حج و زیارت دانست و ادامه داد: نحوه بررسی و پوشش مشکلات مردم توسط "آزادبرها" مشخص نیست .

رئیس حج و زیارت کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: باید با اولویت فرهنگ سازی نسبت به رفع مشکلات این بخش اقدام کرد و در کنار آن اقدامات قهری و قانونی ضروری است . گاها دیده می شود که دستگاه ها و ادارات دولتی نیز از طریق "آزادبرها" نسبت به اعزام ها اقدام می کنند .

فاضلی اضافه کرد: در حال حاضر هشت دفتر مجاز زیارتی در سطح استان فعالیت های پوششی اعزام را انجام می دهند و در زمان اربعین نیز دفاتر زیارتی موقت فعال می شوند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: