• دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-3284-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج:

اراده برای توسعه صادرات استان کهگیلویه و بویراحمد وجود ندارد

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت: اراده کافی برای توسعه تشکل های صادراتی و تحقق رشد پتانسیل محور صادرات استان کهگیلویه و بویراحمد وجود ندارد و باید اقدامات عملیاتی در این بخش انجام شود .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "جبار کیانی پور" دوشنبه، 31 اردیبهشت ماه در نشست کارگروه اقتصادی افزود: سالهای زیادی مباحثی پیرامون ظرفیت ها و توسعه صادرات به ویژه در بخش کشاورزی استان مطرح شد، اما به دلیل عدم ظرفیت سازی پتانسیل محور و ایجاد زیرساخت ها، این مهم تاکنون عملیاتی نشده است .

وی اظهارکرد: در صورتی می توان به توسعه صادرات دست یافت که صنایع پایین دست و زنجیره تولید اصولی و کارآمدی ایجاد کرد .

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج خاطرنشان کرد: ظرفیت های مختلفی در این حوزه وجود دارد و اتاق بازرگانی از تمامی توان خود برای تحقق این بخش با تعامل دستگاه های متولی استفاده خواهد کرد .

کیانی پور تصریح کرد: باید تشکل های صادراتی ایجاد و مورد حمایت قرار بگیرند و باید دید ما و بخش دولتی چه میزان به تحقق ظرفیت های حمایتی توسعه صادرات کمک کرده ایم .

وی ادامه داد: اگر مصمم به تغییر و تحول در حوزه صادرات محصولات استانیم، دولت باید از طریق منابع ارزان قیمت کمک کند و بانک ها نیز تعامل بهتری با جامعه هدف داشته باشند .

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج عنوان کرد: تولید کنندگان استان با موانع و چالش هایی در حوزه بانکی روبه رو هستند که این موضوع حمایت بهتر و توجه به رفع مشکلات را طلب می کند .

کیانی پور با بیان اینکه از بس که شعار دادیم و عملی نشد دیگه از خودمان بدمان می آید، تاکید کرد: باید اراده ای پای کار باشد و تشکل ها در بخش های مختلف کشاورزی فعال شود .

وی اضافه کرد: باید حمایت و توسعه ظرفیت های تولید کنندگان استان و بهبود وضعیت صادراتی به شکل عملی اجرایی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: