• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1687-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

ضعف ساختار قانونی باعث تضییع حقوق جامعه ایثارگری و سوء استفاده ها شد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ضعف ساختار قانونی در سالهای گذشته باعث تضییع حقوق جامعه ایثارگری و بروز سوء استفاده ها شد .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی محمد احمدی دوشنبه، 24 اردیبهشت ماه در نشست شورای هماهنگی امور ایثارگران دستگاه های اجرایی استان افزود: دولت در طول چهاردهه گذشته تلاش کرده که فرهنگ ایثار و شهادت مانا باشد و اقدامات زیادی در این حوزه انجام شده است .

وی اظهارکرد: رئیس جمهور دولت های یازدهم و دوازدهم نیز به شکل متناوب سرکشی از خانواده شهدا را داشته است .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: همچنین قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران که بار مالی اجرایی بالایی را نیز دارد، توسط دولت عملیاتی شده است . پرداخت پاداش پایان خدمت ایثارگران نیز اجرایی شد .

احمدی تصریح کرد: در حوزه خدمات تامین اجتماعی نیز اقدامات مناسبی انجام شد و این اقدامات بخش کوچکی از خدمات دولت در حوزه ایثارگری است .

وی ادامه داد: مسئولان متولی در حوزه ایثارگران ادارات توجه ویژه و ضابطه مندی به این مهم  داشته باشند و باید توجه کرد که این موضوع خدمت به جامعه ای محسوب می شود که حق بزرگی بر گردن ما دارند .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در قوانین ظرفیت هایی دیده شده است و بسیاری از مدیران ما اطلاعی از این قوانین ندارند و باید مدیران متولی نسبت به کتاب قانون جامع ایثارگران آگاهی و اطلاع کافی داشته باشند .

احمدی تاکید کرد: اگر قانون ظرفیتی را برای رسیدن جامعه ایثارگری به حق و حقوقی دیده است و مدیری نسبت به آن حقوق بی اطلاع بوده و برای رفع آن مشکل اقدام نکنند، فردای قیامت مسئولند .

وی بیان کرد: در حوزه استخدامی های خانواده ایثارگران حقوق برخی از ایثارگران با رابطه بازی ها تضییع می شود و عدم وجود ساختار و قوانین در گذشته سوء استفاده هایی را رقم زده است .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به چارچوب های قانونی حمایت از ایثارگران، تصریح کرد: در سالهای گذشته نبود قانون جامع ایثارگری مشکلاتی را بوجود آورد . افرادی با استفاده از ضعف های گذشته در حوزه قوانین ایثارگری، حق سایر ایثارگران را ضایع می کنند و حق افراد مظلوم و بی گناهی در این حوزه پایمال شده است .

احمدی استخدام های فامیلی را از جمله موارد از بین برنده حقوق جامعه ایثارگری دانست و گفت: باید حقوق ایثارگران را به نحو مطلوب ادا کرد . ‌عده ای فریاد می زنند که حقوق ایثارگران ضایع شده است و گاها خود این افراد رفتار و اقدامی را بروز می دهند که از بین برنده حقوق ایثارگران است .

وی با اشاره به جایگاه شهدا و نامگذاری های اماکن و خیابان ها به نام شهدا، اظهار کرد: اجر، ارزش و پاداش شهدا نزد خداوند است و باید شهدا را با بزرگی و عظمت روحی پیگیری کنیم .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: اگر به دنبال پاسداری از جایگاه شهدا هستیم، باید از راه، روش ها و وصایای شهدا بهره ببریم .

احمدی خاطرنشان کرد: باید شوراهای نامگذاری در سطح دستگاه های مختلف، اقدامات مناسب و صحیحی را انجام دهند .

وی با اشاره موضوع تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگری، ادامه داد: باید تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگری در چارچوب قانون دیده شود و در حوزه جذب ۱۰۰ نفر از جامعه ایثارگری نیز اقدامات لازم انجام خواهد شد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار خروجی محوری جلسات با تحقق اجرایی شدن برنامه ها شد و اضافه کرد: اگر بتوانیم در جلسات مشکلی از جامعه ایثارگری حل کنیم، گامی به جلو برداشته ایم.

سید محمد کاظم نظری، معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از ساماندهی یادواره های شهدای استان برای اولین بار خبر داد و گفت: این ساماندهی برای برگزاری هرچه بهتر و شایسته تر این یادواره ها انجام شده است .

وی با بیان اینکه توجه به این ساماندهی باعث می شود برنامه هایی در خور برگزار شده و از سیاسی شدن جلسات جلوگیری می کند، افزود: بهبود ظرفیت ها برای خدمات رسانی به جامعه ایثارگری و خانواده شهدا ضروری است . 

نظری خواستار رعایت مصوبات توسط دستگاه های اجرایی شد و بر تحقق مناسب هدفگذاری های خدمات رسانی به جامعه ایثارگری تاکید کرد .

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تدوین ۶۰ برنامه برای بهبود خدمات رسانی و اجرای بهتر برنامه ها خبر داد و اضافه کرد: ‌هدفگذاری های مناسبی در این بخش انجام شده است.

جعفر گوهرگانی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: تعیین تکلیف فرزندان شهید شاغل در طرح کارورزی ادارات استان ضروری است .

وی افزود: فرزندان شهیدی که در قالب طرح کارورزی در ادارات مشغول شده اند، امروزه پس از پایان دوران کارورزی بلاتکلیفند و باید اقدامات لازم توسط دستگاه های متولی انجام شود .

گوهرگانی بر هدفگذاری و برنامه ریزی مناسب برای جذب این نیروها تاکید و اظهار کرد: برخلاف تصورات و موارد مطرح شده در سطح جامعه، وضعیت اشتغال فرزندان ایثارگران آنچنان مناسب نیست و گاها برای حداقل های اشتغالی نیز دچار مشکل می شوند .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اشتغال در حوزه ایثارگری مناسب نیست، خواستار توجه مدیران و متولیان به این مهم شد .

گوهرگانی خواستار احصای نیازهای جامعه ایثارگری شد و اضافه کرد: با برگزاری جلساتی در سطحی پایین تر می توان خروجی های بهتری را در جلساتی در این سطح به دست آورد . در بندهای قانونی مواردی وجود دارد که باید در راستای بهبود خدمات به این جامعه اقدام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید:

نظرات ارسال شده
محسن
1397/2/25  09:24:44
مسئولین گرامی امور ایثارگران خدا قوت
لطفا یک مدرک تحصیلی بالاتر برای ایثارگران 6 ماه به بالا هنوز اعمال نشده و هیچ سازمانی حاضر به اجرای آن نیست بخصوص پزشکی قانونی کشور خواهشا پیگیری فرمایید.
ایثارگر وامانده حیدری