• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1487-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

کتابخانه تخصصی امام رضا(ع) در استان‌ها راه اندازی می‌شود

مدیرعامل بنیاد بین‌ المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) گفت: کتابخانه تخصصی امام رضا(ع) در هر استانی که اعلام آمادگی کنند در کتابخانه‌های عمومی این استان‌ها راه اندازی می‌شود .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد، محمودرضا برازش امروز، ۲۳ اردیبهشت‌ماه در نشست ستاد اجرایی هفتمین جشنواره ملی آیین‌های نمایشی رضوی در این استان، افزود: توسعه آموزشی و پژوهشی با نگاه به تولید آثار فاخر از جمله هدفگذاری‌های این بنیاد است .

وی با بیان اینکه هنر باید در راستای باورها و اعتقادات ما باشد و این موضوع یک موضوع عمومی است، اظهارکرد: در طول تاریخ با نگاه به بخش‌های مختلف مانند بناها می‌توان بزرگ‌ترین هنرها را به نحو محسوسی دید .

مدیرعامل بنیاد بین‌ المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) با اشاره به اینکه امام رضا(ع) برای کشور یک ظرفیت ارزشمند است، خاطرنشان کرد: میزبانی از امام رضا(ع) یک ظرفیت است و باید حق مطلب را به نحو مناسبی ادا کنیم .

برازش با اشاره به اینکه هدف ما تولیدات فرهنگی بهتر و داشتن خروجی مناسب در جامعه است، بر بازدهی و خروجی محوری فعالیت‌ها تاکید و تصریح کرد: دوره‌های آموزشی مختلفی در بنیاد هدفگذاری شده است .

وی با بیان اینکه کارهای دارای پتانسیل تولیدی نیز مورد حمایت قرار خواهند گرفت، ادامه داد: ارائه آثار تولیدی جشنواره آیین‌های رضوی در قالب نمایشگاه و ورکشاپ‌ها با بسترسازی مناسب عملیاتی خواهد شد .

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) از برگزاری هفته فرهنگی طی دهه کرامت در مشهد مقدس خبر داد و عنوان کرد: از ظرفیت‌های استانی نیز در این برنامه استفاده خواهد شد .

برازش با اشاره به اینکه باید جشنواره‌ها را به سمتی ببریم که به یک صنعت فرهنگی تبدیل شود و می‌توان از اقتصاد فرهنگی بهره برد، بیان کرد: خودکفایی جشنواره‌ها و برنامه‌ها از جمله خروجی‌های توسعه اقتصاد فرهنگ است .

وی با اشاره به برنامه‌های دهه کرامت، مردمی شدن این مهم در استان‌ها را ضروری اعلام کرد .

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) تصریح کرد: کتابخانه تخصصی امام رضا(ع) در هر استانی که اعلام آمادگی کنند در کتابخانه‌های عمومی این استان‌ها راه اندازی می‌شود و تهیه کتاب‌ها را بنیاد امام رضا(ع) تقبل خواهد کرد .

همچنین، رضا دهبانی‌پور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: استان در حوزه تئاتر و نمایش ظرفیت‌های بالایی دارد .

وی با بیان اینکه این برنامه می‌تواند به تبیین هرچه بهتر فرهنگ رضوی و هنرهای دینی کمک کند، افزود: آیین‌های نمایشی و شبیه خوانی از محورهای برگزاری جشنواره در استان است .

رونمایی از پوستر جشنواره ملی آیین‌های نمایشی رضوی در کهگیلویه و بویراحمد

محمدعلی پیرسبزی، معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: جشنواره ملی آیین‌های نمایشی رضوی در استان هفت ساله شده است .

وی افزود: با گسترش جشنواره به سایر شهرهای استان، کمک مناسبی به تبیین فرهنگ رضوی و خروجی بهتر برنامه‌ها می‌شود .

معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: بهبود ظرفیت‌های اختتامیه جشنواره رضوی به افزایش انگیزه‌ها، خروجی بهتر و تحقق هدفگذاری‌ها کمک می‌کند .

به گزارش ایسنا، در پایان این نشست از پوستر هفتمین جشنواره ملی آیین‌های نمایشی رضوی در استان کهگیلویه و بویراحمد رونمایی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: