• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-7314-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مدیرکل جدید محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد

طی مراسمی با حضور مسئولان کشوری و استانی مدیرکل جدید محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد در سالن ارداره کل ارشاد اسلامی معرفی شد.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد اسد الله هاشمی، مدیرکل سابق محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی سالهای اخیر اقدامات مناسبی در حوزه محیط زیست استان رقم خورد .

وی افزود: عملکردها باید به نحوی باشد که تاثیر مناسبی در جامعه داشته باشد و باید مردم ما را قضاوت کنند .

هاشمی با اشاره به اقدامات انجام شده چند سال اخیر،  اظهارکرد: کمیته های تخصصی مبارزه با زمین خواری در استان فعال شد و رفع تصرف های بسیار خوبی محقق شد . ارتباط ویژه با مجاری فرهنگی نیز مورد تاکید ما قرار گرفت و در این حوزه وضعیت مناسب بود .

مدیرکل سابق محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از دستگاه قضایی بخاطر حمایت و تعامل قانونی با محیط زیست تقدیر کرد .

هاشمی خاطرنشان کرد: پسماندهای عفونی و عادی از مشکلات شهر یاسوج است و با تلاش های انجام گرفته، زمین مورد نظر برای ایجاد کارخانه بازیافت تخصیص یافته است . همچنین چندین پروژه و طرح در حوزه محیط زیست استان تعریف شده است .

وی با اشاره به پتانسیل های طبیعی استان، اضافه کرد: دنا ظرفیت های بسیار مناسبی را در خود جای داده است که می تواند موجبات توسعه استان را رقم بزند . نگاه محیط زیست توجه به توسعه پایدار و اشتغال زایی در استان با تاکید بر ظرفیت های قانونی است .

عزیز فیلی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این مراسم گفت: پهنه زاگرس گسترده است و این استان در قلب زاگرس قرار گرفته است.

وی افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد بخاطر تنوع زیست محیطی بسیار دارای اهمیت است و توجه، آموزش و سرمایه گذاری در حوزه محیط زیستی را طلب می کند .

فیلی توجه به ظرفیت های زیست محیطی استان را لازمه پیشگیری از بروز گرد و غبار در استان های اطراف دانست و اظهارکرد: مسائل زیست محیطی، منابع طبیعی و مناطق حفاظت شده استان باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد . تاثیرات استان بر سایر مناطق محسوس است و باید به آن توجه شود .

وی با تقدیر از زحمات مدیرکل سابق محیط زیست استان اضافه کرد: امید است از تجربه ۲۰ ساله اسد الله هاشمی در سطح کشور استفاده شود . همچنین مدیرکل جدید محیط زیست استان در استانهایی مانند گلستان و حوزه زاگرس فعالیت داشته است .

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم محسن جعفری نژاد بسطامی به عنوان مدیرکل جدید محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد منصوب و از زحمات سید اسدالله هاشمی مدیرکل سابق تقدیر شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: