• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-6490-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

کارگران سد چم شیر گچساران بعلت پرداخت نشدن 7ماه حقوق دست از کار کشیدند

معاون اجرایی طرح سد و نیروگاه چم شیر گچساران گفت: 1000 نفر از کارکنان و کارگران نیروگاه و سد در حال ساخت چم شیر گچساران به دلیل پرداخت نشدن7 ماه حقوق معوقه خود دست از کار کشیدند.

" محمد رضا فاضل " در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: عملیات احداث سد مخزنی چم شیرگچساران 70درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت تامین اعتبار بصورت ماهانه در پایان سال 1397 آبگیری می شود.

وی بیان کرد: 1000 نفر از کارکنان و کارگران نیروگاه و سد در حال ساخت چم شیر گچساران به دلیل پرداخت نشدن7 ماه حقوق معوقه خود دست از کار کشیدند.

معاون اجرایی طرح سد و نیروگاه چم شیر گچساران تصریح کرد: از این تعدا د نیرو حدود 300 نفر از اوایل سالجاری به دلیل پرداخت نشدن حقوق معوقه به کار بازنگشتند و 700 نفر دیگر نیز از روز شنبه هفته جاری به دلیل عنوان شده دست از کار کشیدند.

فاضل عنوان کرد: آخرین پرداختی حقوق به کارکنان و کارگران سد چم شیر گچساران در اسفند ماه سال 96 بوده است.

وی ادامه داد: به کارکنان و کارگران سد چم شیر 6 ماه حقوق معوقه در سال گذشته و یک ماه نیز در سالجاری حقوق بدهکار هستیم.

معاون اجرایی طرح سد و نیروگاه چم شیر گچساران خاطرنشان کرد: ما منتظر تخصیص اعتبار جهت پرداخت معوقات کارگران و کارکنان سد چم شیر هستیم تا هرچه زودتر این مشکل مرتفع شود.

فاضل بیان کرد: تلاش زیادی از سوی مسئولان سد چم شیر صورت گرفت تا از تعطیلی کارگاه پیشگیری شود اما کارکنان حاضر به بازگشت به محل کار تا زمان پرداخت مطالبات خود نیستند.

 به گزارش ایسنا، سد چم شیر بلندترین سد وزنی از نوع بتنی غلتکی (آر. سی. سی) ایران است.

مطالعه احداث سد چم شیر در سال 73 از سوی سازمان آب منطقه‌ای فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفته و نیروگاه و سد چم شیر در 25 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد و بر روی رودخانه زهره در حال ساخت است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: