• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-6190-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

اولین تصفیه خانه روستایی در کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی شد

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اولین تصفیه خانه فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد در روستای "شوتاور" کهگیلویه راه اندازی شد.

"فیض اله پاسره" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: آبفای روستایی تا کنون اقدامات ارزنده ای را در راستای بهره مند شدن روستاها از آب آشامیدنی سالم انجام داده است.

وی بیان کرد: اولین تصفیه خانه فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد در روستای شوتاور در بخش چاروسا از توابع شهرستان کهگیلویه راه اندازی شد.

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این برای راه اندازی این تصفیه خانه فاضلاب روستایی تا کنون 40 میلیارد ریال هزینه شده است.

پاسره عنوان کرد: در این طرح 8 کیلومتر شبکه جمع آوری و 1.5 کیلومتر خط انتقال اجرا شده است.

وی گفت: سایت تصفیه خانه فاضلاب اعم از آشغال گیر، دانه گیر، واحد بی هوازی و نیزار و در نهایت گند زادیی و یا کلر زنی است.

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: روستای شوتاور دارای 205 خانوار است که تا کنون 143 خانوار آن به شبکه فضلاب متصل شده و مات بقی نیز تا پایان تیرماه وصل خواهند شد.

پاسره بیان کرد: یکی از دلایل انتخاب روستای شوتاور برای اجرای این طرح وجود چشمه پرآب در پایین دست این روستا بوده است که به دلیل شیب موجود فاضلاب روستا به سمت آن در حرکت بود.

وی افزود: از دیگر دلایل مهم اجرای طرح تصفیه خانه فاضلاب روستای شوتاور می توان به مسائل زیست محیطی، بهداشتی و حفاظت از آب اشاره کرد.

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: با توجه به خشکسالی موجود و کمبود آب این نهاد اقدام به جمع آوری فاضلاب در روستای شوتاور کرده است.

پاسره اضافه کرد: مهمترین دغدغه مردم این روستا ورود پساب تصفیه خانه  به رودخانه و زمین های کشاورزی آنها بود.

وی ادامه داد: این فاضلاب مطابق با استانداردهای زیست محیطی پساب، پساب آن وارد محیط زیست می شود و برای کشاورزان منطقه شوتاور به هیچ عنوان جای نگرانی وجود ندارد.

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: در سالجاری از طریق بانک توسعه اسلامی در دو روستای طولیان در دهدشت و تنگ آری در بویراحمد  نیز طرح تصفیه خانه فاضلاب روستایی اجرا خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: