• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-5290-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

احداث 5 مجتمع گلخانه ای با بیش از 63 میلیارد ریال در کهگیلویه وبویراحمد

مدیر شرکت شهرکهای کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این استان 5 مجتمع گلخانه ای با مساحت 146 هکتار با اعتباری بالغ بر 63 میلیاردو 300 میلیون ریال احداث شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد سید صمد منصوری در حاشیه بازدید از مجتمع گلخانه ای ماهور باشت گچساران در جمع خبرنگاران افزود: در حال حاضر فراخوان واگذاری قطعات شهرک های گلخانه ای در کهگیلویه و بویراحمد از سوی این شرکت ابلاغ شده است.

وی بیان کرد: در کهگیلویه و بویراحمد 5 مجتمع گلخانه ای با مساحت 146 هکتار با اعتباری بالغ بر 63 میلیارد و 300 میلیون ریال احداث شده است.

مدیر شرکت شهرکهای کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این 5 گلخانه شامل ماهور باشت درگچساران با 32 هکتار، باشت 34 هکتار، مجتمع گلخانه ای ناصر آباد گچساران 27 هکتار، کهگیلویه 34 هکتار و مجتمع گلخانه ای بهمئی با 19 هکتار است.

منصوری عنوان کرد: تمام این گلخانه های در سطح استان  مجهز به سیستم آبیاری نوین مجهز می شوند.

وی گفت:  به ازای هر هکتار از این گلخانه ها برای 10 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی ایجاد می شود.

مدیر شرکت شهرکهای کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به هدف شکل گیری شهرکهای گلخانه ای خاطر نشان کرد: با توجه به مقوله خشکسالی و کمبود آب ضروری است که کشاورزی به سمتی حرکت کند که بتوان از آب و منابع خاکی استفاده بهینه را انجام داد.

منصوری بیان کرد: انتقال کشت سبزی و صیفی جات از فضای باز به فضای بسته( گلخانه ها) یکی ازسیاستهای  وزارت جهاد کشاورزی در راستای استفاده بهتر از منابع آبی و افزایش تولید در واحد سطح  است.

وی افزود: اعتبارطرح مجتمع گلخانه ای ماهور باشت گچساران از محل سفر هیئت دولت به کهگیلویه و بویراحمد در سال 95 تصویب شده است.

مدیر شرکت شهرکهای کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: تا کنون در این مجتمع کارهای زیرساختی اعم از تأمین شبکه گاز و داخلی برق، فنس کشی مجتمع، احداث ساختمان نگهبانی و زیرسازی بخشی از معابربا اعتباری بالغ بر 28 میلیون ریال انجام شده است.

منصوری اضافه کرد: کار احداث این مجتمع در سال 96 آغاز شده و برای تکمیل آن نیز به 40 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی گفت: بعد از اجرای زیرساخت مجتمع  فراخوان از سوی شرکت شهرک های کشاورزی جهت واگذاری به سرمایه گذاران اعلام می شود.

مدیر شرکت شهرکهای کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در واگذاری این مجتمع ها به سرمایه گذاران اولویت با مردم بومی منطقه به صورت اجاره به شرط تملیک  به فروش می رسد..

منصوری عنوان کرد: با معرفی سرمایه گذاران به بانک جهت دریافت تسهیلات بانکی این نهاد همکاری لازم را انجام خواهد داد.

وی افزود: تعدادی از قطعات شهرک گلخانه ای فدک سرآبیز باشت و مجتمع غلات بهمئی به سرمایه گذاران واگذار شده و بر اساس فراخوان شرکت شهرکهای کشاورزی بقیه قطعات نیز آماده واگذاری است.

مدیر شرکت شهرکهای کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: افراد متقاضی احداث گلخانه می توانند به سایت شرکت شهرکهای کشاورزی و یا با مراجعه به شعبه شرکت شهرکهای گلخانه ای استان مراجعه کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: