• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1187-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مدیرعامل ایرنا:

رسانه ها حلقه پیوند اجزای جامعه هستند

مدیرعامل ایرنا گفت: رسانه ها حلقه پیوند اجزای جامعه از جمله افکار عمومی و متولیان خدمت و مسئولیت در حوزه های مختلف هستند.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد سید ضیاء هاشمی عصر سه شنبه، 18 اردیبهشت ماه در نشست تعاملی اصحاب رسانه و روابط عمومی های استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: اگر پیوند خوبی بین مدیریت و جامعه برقرار شود، کارهای دولت با تسهیلات همراه است و موانع، چالش هایی کمتری فراروی مدیریت قرار می گیرد. اعتماد بیشتری ایجاد می شود و همدلی، هم افزایی و اعتماد بیشتری نسبت به مدیریت بوجود می آید.

وی اظهارکرد: نقش روابط عمومی صرفا تبیلغاتی و یا تشریفاتی نیست بلکه اگر دستگاهی در حوزه اقتصادی کار می کند روابط عمومی می تواند راه موفقیت را برای آن حوزه هموار کند، اگر دستگاهی در حوزه علمی می خواهد کار کند روابط عمومی کمک می کند که هم افزایی و مشارکت بین نیروها و مشارکت اجتماعی تقویت شود.

مدیرعامل ایرنا خاطرنشان کرد: در کنار روابط عمومی ها، رسانه ها قرار دارند که رسانه ها حلقه پیوند اجزای جامعه از جمله افکار عمومی و متولیان خدمت و مسئولیت در حوزه های مختلف هستند.

هاشمی تصریح کرد: پیوند مردم و مسئولان موجب موفقیت مسئولان و رضایت مردم می شود و این دو با هم موجب پیشرفت جامعه می شوند.

وی ادامه داد: رسانه هزینه های جامعه را کم می کند، سرمایه ها را تقویت می کند و سرمایه اعتماد اجتماعی بسیار گرانقدر است که ما به آن نیازمندیم. امروز نیاز ما به سرمایه اجتماعی، اعتماد اجتماعی و مشارکت اجتماعی بیش از هر سرمایه دیگری است.

مدیرعامل ایرنا عنوان کرد: سرمایه اقتصادی و منابع اقتصادی ما در کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد کم نیست اینکه این استان در تقویم نفت کشور بعنوان عنصر اقتصادی درصد زیادی از منابع نفت کشور را تولید می کند و منابع آب و سرمایه های انسانی خوبی دارد اگر با سرمایه اجتماعی همراه شوند می تواند یک نقطه عطفی را رقم بزنند اما متاسفانه در این حوزه در سطح استانی و ملی ضعف داریم.

هاشمی بیان کرد: از جمله مجموعه هایی که در تولید سرمایه های اجتماعی و حفظ اعتماد اجتماعی موثرند اصحاب رسانه در عرصه وسیع و روابط عمومی دستگاهها در عرصه مدیریت اجرایی هستند. این مجموعه در کنار هم قرار دارند.

وی گفت: رسانه جمعی باید صدای مردم باشد در غیر این صورت نقش اجتماعی، فرهنگی و تاریخی خود را ایفا کند. رسانه باید بتواند منعکس کننده واقعیت های جامعه از جمله ظرفیت ها، آمادگی ها، علایق و مطالبات و انتقادات باشد.

مدیرعامل ایرنا  تاکید کرد: روابط عمومی نقش رسانه را نمی تواند ایفا کند و بلعکس اما رسانه ای می تواند اثرگذار باشد که راوی صادق باشد. رسانه ای که دچار انحراف سازمان یافته است نمی تواند رسانه موفقی باشد.

هاشمی افزود: رسانه ای مورد اعتماد مردم است که صادق و امین باشد. حریت و صداقت رسانه ایجاب می کند که داده ها و اطلاعات را به درستی و قانونمند ارسال کند.

وی تصریح کرد: رسانه ها موظفند که خدمات موجود در کشور و نقاط قوت را بگویند اما نقاط ضعف را صادقانه و بدون از تخریب بیان کنند. سوق دادن افکار عمومی به سمت رسانه های بیگانه خدمت نیست و رسانه باید چشم بینا و گوش شنوای جامعه باشد.

مدیرعامل ایرنا در خصوص فیلترینگ تلگرام خاطرنشان کرد: تلگرام یک ظرفیتی است که که نه تنها دولت بلکه همه قوا و بخش های جامعه از آن استفاده می کردند، کسانی که دفاع می کنند از فیلترینگ این پیام رسان را رد نمی کنند اما معتقدند که در عوارضی که دارد باید کنترل شده باشد.

هاشمی اظهارکرد: شکسته شدن انحصار یک پیام رسان خارجی خیلی مورد نقد نیست اما اینکه چگونه و در چه مسیری باشد بحث و گفت و گو لازم دارد. ما نیاز به استفاده و بهره گیری از تکنولوژی های جدید داریم.

وی اضافه کرد: با پرهیز از انحصار از توانمندی های موجود استفاده کنیم و حتما باید این امکان را فراهم کنیم که نگاه انتقادی هم داشته باشیم، انتقاد به معنای تخریب و قانون شکنی نیست بلکه یک نوع کمک است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: