• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-4490-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

۳۳۷۳واحد مسکونی روستایی و شهری بویراحمد در زلزله ۵.۲ ریشتری باید تخریب شوند

سرپرست بنیاد مسکن شهرستان بویراحمد گفت: با ارزیابی کارشناسان بنیاد مسکن تعداد ۳۳۷۳ واحد مسکونی شهری و روستایی خسارت دیده در زلزله اخیر این شهرستان جهت بازسازی باید تخریب شوند.
به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "ارسلان رسولی" در جمع خبرنگاران افزود: بلافاصله بعد از وقوع زلزله ۵.۲ ریشتری در روز چهارشنبه، ۱۲ اردیبهشت ماه ستاد مدیریت بحران تشکیل شد و بالغ بر ۵۰ کارشناس فنی برای ارزیابی خسارات وارده به واحدهای مسکونی آسیب دیده در شهرستان بویراحمد فعالیت خود را آغاز کردند.
وی با بیان اینکه تا کنون ۶۶۰۰ واحد مسکونی در سطح شهرستان بویراحمد توسط کارشناسان فنی ارزیابی خسارت شده اند اظهار کرد: از این تعداد واحد مسکونی تعداد ۴۸۵۰ واحد مسکونی در روستاهها  و شهرهای زیر۲۵ هزار نفر شهرستان بویراحمد مورد ارزیابی قرار گرفتند.
سرپرست بنیاد مسکن بویراحمد خاطرنشان کرد: از این تعداد ۲۹۱۲ واحد در حد تخریب کلی و بازسازی  و ۱۹۴۰ واحد مسکونی در حد تعمیرات ارزیابی شده اند.
رسولی مجموع واحدهای مسکونی شهری و روستایی  تشخییص داده شده جهت تخریب را ۳۳۷۳ عنوان کرد.
وی با اشاره به میزان واحدهای مسکونی کارشناسی شده در سطح شهر یاسوج تصریح کرد: تا کنون ۱۷۳۳ واحد مسکونی در سطح شهر یاسوج مورد ارزیابی قرار گرفته است که از این تعداد ۴۶۱واحد نیاز به تخریب و ۱۲۰۱ واحد در حد تعمیرات تشخیص داده شده اند.
سرپرست بنیاد مسکن شهرستان بویراحمد در ادامه داد: موارد کارشناسی شده در سطح شهرستان بویراحمد جمع بندی و جهت برآورد خسارت به ستاد حوادث بنیاد مسکن استان برای اعلام به مرکز ارائه می شود.
رسولی گفت: موارد کارشناسان در سطح شهرستان بویراحمد از زمان وقوع اولین حادثه زلزله اخیر شهرستان تا کنون و در زمان کاری حدود نیمه شب آماده ارائه خدمت به خسارت دیدگان هستند.
وی بیان کرد: در همین حال با هماهنگی های بعمل آمده روستاییانی که واحدهای مسکونی آسیب دیده دارند باید از طریق دهیاری های مربوطه اقدام نمایند.
سرپرست بنیاد مسکن بویراحمد اضافه کرد: در سطح شهر ها نیز متقاضیان می تواند با مراجعه به بنیاد مسکن شهرستان بویراحمد واقع در فرعی ۳ بنسنجان تقاضای خود را جهت کارشناسی واحد های مسکونی خسارت دیده ارائه دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: