• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-5314-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار:

مراکز درمانی کهگیلویه و بویراحمد آماده باش هستند/زلزله ۴.۸ ریشتری تلفات جانی نداشت

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدیریت هدفمند بحران در ثبات بخشی به فضاهای مختلف خدماتی محسوس است.
به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی محمد احمدی ظهر دوشنبه، ۱۷ اردیبهشت ماه در حاشیه بازدید از روند درمان مصدومان زلزله ۴.۸ ریشتری استان در بیمارستان امام سجاد(ع) در جمع خبرنگاران افزود: مواجهه منطقی با شرایط بحران و مدیریت صحیح ضروری است.
احمدی با اشاره به حضور در بیمارستان امام سجاد یاسوج، تصریح کرد: هدف ما بررسی روند امداد رسانی به مصدومین زمین لرزه اخیر بود.
استاندار به توپوگرافی منطقه اشاره و بیان کرد: منطقه زاگرس در معرض زلزله قرار دارد و منطقه نیز زلزله خیز است.
احمدی گفت: اگر تمام مسائل را با این سمت ببریم که منطقه زلزله خیز است و به شایعات مبنی بر وقوع زمین لرزه شدید و پیش بینی ها دامن بزنیم، صحیح نیست و باید اقدامات لازم برای توسعه ظرفیت های زیرساختی با حفظ امنیت و آرامش جامعه انجام شود.
احمدی با تاکید بر غیرقابل پیش بینی بودن زلزله، تصریح کرد: باید تمهیدات لازم انجام شود و اقدامات لازم را به ویژه در حوزه بیمارستانی اتخاذ کنیم.
استاندار با اشاره به اندیشیده شدن تمهیدات لازم در بیمارستان ها ادامه داد: در حوزه زلزله هیچ چیزی قابل تشخیص نیست و باید مدیریت صحیح شرایط عملیاتی شد.
احمدی گفت: در کمیته برنامه ریزی استان برای توسعه ظرفیت های خدمات سلامت تاکید خواهد شد.
وی بیان کرد: تجربه نشان داده که زلزله های بالاتر از ۵ ریشتر پس لرزه هم دارند که مردم نکات ایمنی را رعایت کنند و مراقبت و احتیاط لازم را داشته باشند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: مردم آرامش خود را حفظ کنیم و به شایعات توجه نکنند و مدیران دستگاههای استان نیز هم مدیریت کنند و هم خدمات لازم را ارائه دهند.
وی تصریح کرد: مراکز درمانی و اورژانس استان بخصوص شهر یاسوج آمادگی کامل داشته باشند تا در صورت نیاز و بروز حادثه به مردم خدمات ارائه دهند.
احمدی گفت: زمین لرزه ۴.۸ ریشتری که در سطح برخی مناطق استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داد تلفات انسانی نداشت و مصدومانی سرپایی و بستری داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: