• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-4614-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد:

پیگیر قضایی درصورت سرایت آتش محل زباله ها به جنگلها


مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ایجاد "آتش بر" برای جلوگیری از بروز آتش سوزی ناشی از سوزاندن زباله در سایت های دفن زباله استان ضروری است .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "عزت الله بهشتی فرد" یکشنبه، 16 اردیبهشت ماه در نشست مدیریت پسماند استان افزود: از وضعیت پسماند و مدیریت آن گله داریم و باید مدیریت مناسبی در این حوزه انجام شود .

وی با بیان اینکه طی سال گذشته در چهار منطقه محل دفن زباله های شهرستان بویراحمد و دنا آتش سوزی ها از سایت های دفن زباله به جنگلها سرایت کرده بود، اظهار کرد: در هر منطقه حداقل سه بار آتش سوزی به جنگلها سرایت کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: طی سال جدید اگر منشاء آتش سوزی ناشی از سایت های دفن زباله باشد، از دستگاه متولی در مراجع قضایی شکایت خواهیم کرد .

بهشتی فرد با اشاره به وضعیت سایت محل دفن زباله های یاسوج در منطقه "دوپشته" دشتروم، خاطرنشان کرد: سالهای زیادی از عدم تخصیص زمین توسط منابع طبیعی برای ایجاد سایت گله می کردند و امروزه  ۵۰ هکتار در تصرف سایت است .

وی با اشاره به خطرات عدم استاندارد سازی سایت های دفن زباله، تصریح کرد: هر متر مکعب شیرآبه زباله بیش از  ۶۰   متر مکعب آب را آلوده می کند .

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: شیب سایت "دوپشته" دشتروم به سمت شهر یاسوج است و مدیریت صحیح و کنترل اصولی در این سایت ضروری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: